Акт від ФОП: і нам добре, і йому непогано

В обраному У обране
Друк
Адамович Наталія, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Лютий, 2019/№ 16
Чи можна підприємству на підставі акта віднести на витрати вартість отриманих від фізособи-підприємця послуг? Чи без оплати відобразити витрати не вийде? Запитання виникло неспроста. Хто не мріє оперативно роздобути собі витрати, ще й до того ж не на шкоду ані собі, ані контрагенту? Співпраця з ФОП для цього — ідеальний варіант, особливо якщо це послуги*. На відміну від товарів і робіт, «намацати» послугу практично нереально. Давайте подивимося, що з цього може вийти.

* Річ у тім, що послуга споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності (ч. 1 ст. 901 ЦКУ). Після того, як послугу надано, ніякого активу в підприємства не залишається.

У підприємства

Співпраця з підприємцем для підприємства — це чудовий варіант одразу організувати собі витрати, і тим самим оптимізувати податок на прибуток. Вартість послуг, отриманих від підприємця, враховується при визначенні прибуткового об’єкта оподаткування в загальному порядку (за правилами бухгалтерського обліку).

Причому такий варіант добування витрат підходить як малодохідникам, так і високодохідникам, що коригують фінрезультат на різниці.

Факт отримання послуг (робіт) не формує в податковоприбутковому обліку різниць, що впливають на бухфінрезультат

Єдине, необхідно визначитися з послугами, які ви отримаєте від підприємця, щоб їх вартість не довелося пов’язувати з отриманням доходу. Домовляйтесь краще на ті послуги, вартість яких можна відобразити у витратах миттєво, — у періоді отримання. Пояснимо.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити