Торгівля ТСПТ*: чи завжди треба РРО?

В обраному У обране
Друк
Хмелевський Ігор, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Листопад, 2019/№ 89
Третій рік поспіль ця незграбна абревіатура — ТСПТ — псує життя підприємцям-єдиподатникам. Законодавець чомусь вирішив, що тим, хто торгує таким асортиментом, без касових апаратів не обійтись. Проте ситуації бувають різні, прописати їх усі в законі неможливо. Та й перелік ТСПТ, який затвердив Кабмін, скоріше, додав нових запитань, аніж вирішив ті, які був покликаний вирішити. Тож є сенс узагальнити сьогоднішню практику застосування РРО підприємцями-ТСПТшниками.

* Технічно складні побутові товари.

Розмову про ТСПТ розіб’ємо на дві частини. У першій, спираючись на Закон про РРО, розглянемо загальні ситуації, які трапляються з торговцями ТСПТ. У другій — заглибимося у проблему, яким чином слід класифікувати ті чи інші товари як ТСПТ згідно з Переліком № 231. Одразу зазначимо, що обидва ці матеріали жодним чином не зачіпають ФОП-загальносистемників. Для них правила застосування РРО описані у статті " ФОП на загальній системі і РРО" цього номера.

Що говорить закон

Отже, на сьогодні Закон про РРО (п. 6 ст. 9) в дуеті з ПКУ (п. 296.10) звільняє від РРО фізосіб-підприємців — платників єдиного податку (ЄП):

— першої групи;

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити