Недріб’язковий готівковий дріб’язок

В обраному У обране
Друк
Хмелевський Ігор, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Жовтень, 2019/№ 80
Лише кілька днів пройшло після тієї дати, коли дрібні монети перестали бути грішми, перетворившись на звичайні металеві кружальця. І хоча до цього нас готували мало не півтора року, призвичаїтися до нової реальності все ще важкувато. Як обійтися без готівкового дріб’язку при виплаті зарплати, ви вже знаєте*. Сьогодні висвітлимо ще декілька питань, що будуть цікаві усім.

* Див. «Податки та бухгалтерський облік», 2019, № 78, с. 13.

Зарплата: чи можна видати більше?

Почнемо знов із зарплатно-копійчаної проблеми. Напередодні НБУ роз’яснив власне її бачення. Ось як він відповів на запитання: «Який порядок буде з виплатою заробітної плати готівкою? Наприклад, якщо виплаті підлягає сума 5555.51 грн. або 5555.57 грн.?»

«Після 01 жовтня 2019 року при виплаті заробітної плати з кас підприємства радимо зазначати у видатковому касовому ордері або видатковій відомості суми виплат у сумах, кратних 10 копійкам. Також рекомендуємо застосовувати практику нарахування сум заробітної плати з урахуванням частки у копійках як кредиторської/дебіторської заборгованості, що переходить на наступний місяць, що не викликає необхідності в округленні нарахованих сум»

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити