Податки та бухгалтерський облік, березень, 2019/№ 23 спецвипуск

 • Кому потрібен РРО? РРО — три «чарівні» літери, добре відомі суб’єктам господарювання сфери торгівлі, громадського харчування та послуг. Адже для багатьох із них використання РРО при здійсненні розрахункових операцій — неминуче. Хто потрапляє до кола таких «щасливчиків»? Як обрати касовий апарат потрібної моделі, а потім його зареєструвати і підготувати до використання? Який порядок використання РРО? Відповіді на ці і не тільки РРОшні запитання ви знайдете в спецвипуску. Також цей номер буде цікавий тим, хто використовує КОРО і РК. Спецвипуск для вас підготували редактор Наталія Вороная, податкові експерти Наталія Чернишова і Максим Нестеренко.
 •   Обираємо РРО Основні вимоги, що висуваються до використовуваного РРО, такі:
  1) модель має бути включена до Державного реєстру РРО (далі — Держреєстр);
  2) модель повинна забезпечувати передачу контрольно-звітної інформації органу ДФСУ в електронному вигляді;
  3) модель повинна відповідати встановленим фіскальним і технічним вимогам;
  4) обрана модель повинна відповідати сфері, де її використовуватимуть;
  5) строк служби РРО не сплив;
  6) РРО має бути зареєстрований, опломбований і переведений у фіскальний режим роботи (про це див. на с. 23).
  Розглянемо ці вимоги по порядку.
 •   Реєстрація і розреєстрація РРО Після того, як ви придбали РРО, що відповідає всім вимогам, розглянутим нами в розділі 2 цього спецвипуску, ваш наступний крок — реєстрація такого апарату в органах ДФСУ. Поки що ви можете зробити це за «старими» правилами. Але як тільки набере чинності нормативно-правовий акт Мінфіну про затвердження порядків ведення реєстру екземплярів РРО та реєстру центрів сервісного обслуговування РРО, ці правила зазнають деяких змін. У цьому розділі спецвипуску ми розповімо вам про те, як здійснити реєстрацію РРО за чинними правилами, а також проінформуємо про майбутні зміни в порядку такої реєстрації*. Таким же чином ми пройдемося по перереєстрації та скасуванню реєстрації РРО.
 •   Підготовка РРО до використання Вдалося успішно зареєструвати РРО? Чудово! Тоді можна рухатися далі. На черзі — підготовка РРО до використання. Так, розрахункові документи, які ви видаватимете покупцям (клієнтам), повинні містити всі обов’язкові реквізити. А для цього РРО потрібно відповідним чином запрограмувати. Як здійснити цю процедуру, ми й розповімо в цьому розділі спецвипуску. Крім того, тут ви дізнаєтеся, які документи повинні знаходитися на місці проведення розрахунків у суб’єкта господарювання, що використовує РРО.
 •   Використовуємо РРО Упоралися з усіма попередніми етапами? Чудово! Тепер ваш РРО готовий до використання. А отже, прийшов час розібратися, як правильно проводити через нього розрахунки. Також із цього розділу ви дізнаєтеся про дії касира до початку роботи і після закінчення робочого дня у випадках, якщо він вибив помилковий чек, відключилася електроенергія або РРО вийшов з ладу. Про ці та інші нюанси, пов’язані із застосуванням касових апаратів, читайте далі.
 •   КОРО і РК: реєструємо та ведемо правильно Як ми вже згадували, відповідно до чинної редакції Порядку № 547-2 мати зареєстровані КОРО на РРО суб’єктам господарювання необов’язково. Але вони можуть заводити їх за власним бажанням. А ось тим суб’єктам господарювання, які не застосовують РРО згідно зі ст. 10 Закону про РРО (див. с. 11), КОРО потрібна в будь-якому випадку. При цьому КОРО нерозлучна з РК — підшивкою розрахункових квитанцій. КОРО і РК потребують реєстрації. Які документи потрібні для їх реєстрації та де її здійснювати? Де і як зберігати КОРО? Коли і в якому порядку її заповнювати? Із цими та іншими питаннями розбиратимемося прямо зараз.
 •   Платіжні термінали Розрахунки банківською карткою для нас уже давно не новинка. Сьогодні її має практично кожна доросла людина. Це і зрозуміло, адже стипендії, пенсії та зарплати зазвичай перераховують саме на банківську картку фізособи. До того ж розраховуватися банківською карткою, не обтяжуючи себе готівкою, безумовно, дуже зручно і практично. Тому багато покупців віддають перевагу продавцям, які забезпечують цей вид розрахунків. Задовольнити таку потребу торговці можуть, установивши в місці здійснення розрахунків платіжний (POS) термінал*.
 •   Відповідальність за порушення у сфері застосування РРО та ЕПЗ У процесі роботи з РРО, на жаль, трапляються ситуації, коли суб’єкт господарювання тим чи іншим чином порушує встановлені законодавством правила. У цьому випадку у нього виникають запитання про можливі наслідки своїх дій. Давайте ж поглянемо, що загрожує порушникам РРО-законодавства!
 •   Перелік використаних документів
Перейти до номеру
 • № 25
 • № 24
 • № 22
 • № 21
 • № 20
 • № 19
 • № 18
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить