е-Лікарняний: а можна не оплачувати? Чим більше роботодавців отримують е-лікарняні, тим частіше можна почути запитання: а чи можна на них не зважати й не оплачувати? От не нарахувати лікарняні і все! Вас також цікавить це питання? Тоді приєднуйтесь до розмови. Буде цікаво та корисно.
Блокування ПН: загальний механізм Платникам ПДВ добре відомо: правильно скласти податкові накладні (ПН)/розрахунки коригування (РК) недостатньо, головне — зареєструвати їх в ЄРПН! А тут можуть виникати перешкоди у вигляді блокування. Які ПН/РК реєструються без проблем, а які можуть заблокувати, які існують блокувальні критерії та як вони працюють — нагадаємо загальний механізм блокування ПН/РК.
Навчаємо іноземців через Інтернет Навчання через Інтернет дуже популярне. Такий спосіб подання дає можливість надавати освітні послуги і нерезидентам. Хто може надавати освітні послуги нерезидентам через Інтернет? Який порядок їх обліку та оподаткування? Про це й поговоримо в цій статті.
Приймаємо на роботу Протягом 2020 — 2021 років норми щодо прийняття на роботу працівників, які довго залишалися поза увагою законодавців, були змінені. Через це кадровикам щоразу доводиться підлаштовуватися під нові реалії. Проте зробити це неважко. Як — розповімо у статті.
Нульова декларація у роз’ясненнях податківців Починаючи з 01.09.2021 р. стартувала кампанія нульового декларування, яка є складовою процесу амністії капіталу. Про це ми вам уже неодноразово розповідали на сторінках нашого журналу (читайте наш загальний коментар у «Податки & бухоблік», 2021, № 59, с. 20). Однак чимало питань все ще потребують роз’яснень. У сьогоднішній статті ми зібрали для вас найбільш цікаві роз’яснення від податківців.
До нас надійшов виконавчий лист... На підприємство надійшов виконавчий лист щодо стягнення з працівника частини його заробітку. Що робити? А якщо виконавчих документів декілька? Подібних запитань багато. Тому тут ми зібрали відповіді на ті з них, що найчастіше ставляться, та склали таку собі шпаргалку для бухгалтера. Користуйтеся. ☺
Про акцизну марку в чеку РРО (фіскали наполягають, ми спростовуємо) Чи не вся історія взаємин платників із фіскалами — це, без перебільшення, постійна боротьба перших із свавіллям і беззаконням останніх. Найсвіжіше підтвердження цьому — висмоктаний із пальця обов’язок суб’єктів господарювання зазначати з 1 жовтня у чеку РРО інформацію про акцизну марку алкогольних напоїв. Звідки ростуть ноги у цієї вигадки, ви вже знаєте (див. «Податки & бухоблік», 2021, № 53, с. 24). Відтоді з’явилося кілька роз’яснень податківців, з яких стало чітко зрозуміло, що вони від свого не відступляться. А першожовтневий дедлайн уже не за горами. Тож настав час визначитись, як реагувати на це неподобство.