Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Оренда і ф. № 20-ОПП в час війни

Децюра Сергій, податковий експерт
Податки & бухоблік Червень, 2022/№ 44
Друк
Навіть у воєнний час суб’єкти господарювання здійснюють орендні операції. Орендодавці передають в оренду майно, а орендарі беруть його в оренду і повертають із оренди. У випадку отримання/передачі майна в оренду і орендар, і орендодавець, якщо вони є суб’єктами господарювання, мають подати у податкову ф. № 20-ОПП про здійснення такої операції. Як здійснити ці дії у воєнний час і що буде у випадку якщо цього не зробити поговоримо далі.

Загальні правила

За загальним правилом платники податків, які беруть/здаються в оренду майно зобов’язані повідомляти податківців про передачу/взяття в оренду об’єктив оподаткування (п. 63.3 ПКУ та розд. VIII Порядку № 1588).

Щоб це зробити вони мають подати фіскалам Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за ф. № 20-ОПП (додаток 10 до Порядку № 1588).

До об’єктів оподаткування відносять майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів (п. 63.3 ПКУ, п. 8.2 Порядку № 1588). Тобто, за загальним правилом подавати ф. № 20-ОПП слід з інформацією про все рухоме та нерухоме майно, яке передають/беруть в оренду суб’єкти господарювання.

На час дії воєнного стану (ВС) в цьому питання нічого не змінилося. Тобто

якщо під час дії ВС суб’єкт передає/бере в оренду майно, то про цей факт слід повідомити фіскалів шляхом подачі ф. № 20-ОПП

Подавати ф. № 20-ОПП суб’єкти господарювання (як юрособи, так і ФОП) мають за основним місцем обліку платника протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття об’єктів оподаткування або об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням або через які провадиться діяльність.

При передачі в оренду майна відраховувати 10 днів для подачі ф. № 20-ОПП слід з дата набуття права платником щодо об’єкту оподаткування відповідно до документів, що підтверджують право користування, розпорядження об’єктом оподаткування. Тобто по суті 10-денний строк слід відраховувати з дати укладання договору оренду.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі