Теми статей
Обрати теми

Штрафи за нереєстрацію/неподання АН, довідок, заявок (а також про документи для перевезення пального)

Павленко Олексій, податковий експерт
Податки & бухоблік Квітень, 2023/№ 33
Друк
Питання щодо штрафів за несвоєчасну реєстрацію акцизних накладних (АН), а також за ненадсилання електронних довідок продовжують надходити від читачів. (Хоча й поки тут усе ліберально.) Пов’язані з реєстрацією АН і питання щодо документів для перевезення пального під час війни. Запитують і про необхідність подання заявок перед перевезенням пального неплатниками пального акцизу. Розглянемо-нагадаємо їх у цій публікації.

Воєнно-законодавчі метаморфози

Нагадаємо, що з самого початку воєнного стану норми п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ фактично зводили до добровільного обов’язку: подання акцизних декларацій, реєстрації АН та РК до них в Єдиному реєстрі акцизних накладних (ЄРАН), подання щоденних електронних Довідок про залишки та обіг на своїх складах пального або спирту (далі — Довідка)* та Заявок на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, які не є акцизними складами пересувними (далі — Заявка)**.

* Форму Довідки затверджено наказом Мінфіну від 27.11.2018 № 944.

** Нагадаємо, що форму цієї електронної Заявки та Порядок її заповнення затверджено наказом Мінфіну від 08.05.2019 № 188. Код форми Заявки у сервісах подання електронної звітності — J/F1304901.

Але з 27.05.2022 набрали чинності норми Закону від 12.05.2022 № 2260, які зачепили також і питання обов’язковості подання/реєстрації усіх згаданих акцизних документів. Зокрема, у відновленій редакції п.п. 69.1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ починаючи з 27 травня минулого року було відновлено обов’язковість: подання акцизних декларацій, своєчасної реєстрації АН та РК до них в ЄРАН, а також подання Довідок та Заявок, — для тих платників пального (та спиртового) акцизу, які мають для цього можливість!

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі