Теми статей
Обрати теми

Розблокування податкових накладних / Таблиця даних: до чого можуть чіплятися податківці?

Солошенко Людмила, податковий експерт
Податки & бухоблік Травень, 2023/№ 42
Друк
Бухгалтери платників ПДВ повинні віртуозно володіти двома вміннями, а саме знати, (1) як подати Таблицю даних і (2) як розблоковувати податкові накладні (ПН). Інакше будь-яка госпдіяльність стопоритиметься, що згубно для бізнесу.
В обох ситуаціях платникам ПДВ треба подати гори пояснень. Нещодавно контролери розглянули цю ситуацію і навели приклади, у яких випадках і за відсутності яких документів можуть прийматися відмовні рішення*. Подивимося, на які недоліки вказали податківці.

* Див. матеріали ДПСУ:
Презентація «Аналіз причин неврахування Таблиці даних платника ПДВ» (далі — презентація) і
Рекомендації до оформлення пояснення та надання копій підтверджуючих документів для відновлення реєстрації зупиненої ПН/РК (далі — рекомендації).

Пояснювальні документи

Проблема в тому, що універсального «закритого» переліку пояснювальних документів немає. Так, у п. 5 Порядку № 520** наведений орієнтовний (невичерпний) перелік документів на розблокування ПН. А за документами, що подаються з Таблицею, в п. 14 Порядку № 1165*** лише загалом говориться, що в поясненнях описується вид діяльності з посиланнями на податкову та іншу звітність платника податків.

** Порядок прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений наказом Мінфіну від 12.12.2019 № 520.

*** Порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений постановою КМУ від 11.12.2019 № 1165.

Це, у свою чергу, використовується як привід для винесення відмовних рішень, якщо фіскалам здасться, що поданих документів недостатньо. Щоправда, щодо заблокованих ПН податківці тепер у платника можуть повторно запросити пояснювальні документи, яких не вистачає, приславши повідомлення із зазначенням, які додаткові документи слід подати (п. 9 Порядку № 1165). Тому можливо, що після їх подання розблокувати ПН вийде з другої спроби (детальніше див. «Нове в розблокуванні податкових накладних: можна буде подати додаткові документи!» // «Податки & бухоблік», 2023, № 16).

А ось якщо не прийнята (не врахована) Таблиця, такої другої спроби немає (доподання додаткових документів-пояснень). Тож Таблицю залишається тільки переподавати повторно, супроводивши її великими поясненнями, — оскільки кількість спроб її подання не обмежена (БЗ 101.17) або оскаржувати відмову податківців. Тому

важливо зібрати оптимальний комплект документів, щоб після його подання не залишилися жодних питань у фіскалів

Детально про те, комплект яких пояснювальних документів подавати, див. «Довідник. Орієнтовний перелік розблокувальних, антиризикових і табличних документів» // «Податки & бухоблік», 2023, № 15. З урахуванням свіжих роз’яснень контролерів зараз звернемо увагу на таке (важливо врахувати, для чого і з якою метою подаються пояснення).

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі