* Див. матеріали ДПСУ: — Презентація «Аналіз причин неврахування Таблиці даних платника ПДВ» (далі — презентація) і — Рекомендації до оформлення пояснення та надання копій підтверджуючих документів для відновлення реєстрації зупиненої ПН/РК (далі — рекомендації).
Проблема в тому, що універсального «закритого» переліку пояснювальних документів немає. Так, у п. 5 Порядку № 520** наведений орієнтовний (невичерпний) перелік документів на розблокування ПН. А за документами, що подаються з Таблицею, в п. 14 Порядку № 1165*** лише загалом говориться, що в поясненнях описується вид діяльності з посиланнями на податкову та іншу звітність платника податків.
Це, у свою чергу, використовується як привід для винесення відмовних рішень, якщо фіскалам здасться, що поданих документів недостатньо. Щоправда, щодо заблокованих ПН податківці тепер у платника можуть повторно запросити пояснювальні документи, яких не вистачає, приславши повідомлення із зазначенням, які додаткові документи слід подати (п. 9 Порядку № 1165). Тому можливо, що після їх подання розблокувати ПН вийде з другої спроби (детальніше див. «Нове в розблокуванні податкових накладних: можна буде подати додаткові документи!» // «Податки & бухоблік», 2023, № 16).
А ось якщо не прийнята (не врахована) Таблиця, такої другої спроби немає (доподання додаткових документів-пояснень). Тож Таблицю залишається тільки переподавати повторно, супроводивши її великими поясненнями, — оскільки кількість спроб її подання не обмежена (БЗ 101.17) або оскаржувати відмову податківців. Тому
важливо зібрати оптимальний комплект документів, щоб після його подання не залишилися жодних питань у фіскалів
Детально про те, комплект яких пояснювальних документів подавати, див. «Довідник. Орієнтовний перелік розблокувальних, антиризикових і табличних документів» // «Податки & бухоблік», 2023, № 15. З урахуванням свіжих роз’яснень контролерів зараз звернемо увагу на таке (важливо врахувати, для чого і з якою метою подаються пояснення).