Теми статей
Обрати теми

Списання безнадійного боргу за відвантаженими товарами

Солошенко Людмила, податковий експерт
Друк
Розглянемо ситуацію, коли були поставлені товари / надані послуги, проте покупець за них так і не розрахувався та є упевненість, що вже не розрахується (приміром, через форс-мажорні обставини, або покупець — банкрот, або ліквідується тощо). Тому прийнято рішення про визнання боргу безнадійним. Якими будуть наслідки списання безнадійної грошової заборгованості в обліку — розбираємося.

У продавця

Бухгалтерський облік. Нагадаємо, що за бухобліковими правилами безнадійною визнають поточну дебіторську заборгованість, щодо якої існує упевненість про її неповернення боржником або за якою сплив строк позовної давності (п. 4 НП(С)БО 10 «Дебіторська заборгованість»). Щоправда, врахуйте, що у зв’язку з воєнним станом (ВС) перебіг строку позовної давності призупинено. Детальніше про це див. статтю «Критерії визнання заборгованості безнадійною» // «Податки & бухоблік», 2023, № 73.

Хоча аналізувати борги треба ще на стадії, коли вони стають сумнівними (тобто виникає невпевненість в їх погашенні боржниками, п. 4 НП(С)БО 10 «Дебіторська заборгованість»). Оскільки за бухобліковими правилами поточна дебіторська заборгованість, яка є фінансовим активом (тобто погашатиметься грошовими коштами або іншим фінансовим активом, п. 4 НП(С)БО 13 «Фінансові інструменти»), включається в підсумок Балансу за чистою реалізаційною вартістю. Тому для достовірного відображення у фінансовій звітності за нею створюють резерв сумнівних боргів (РСБ). Втім, РСБ можуть не створювати мікропідприємства і неприбуткові організації (п. 7 розд. I НП(С)БО 25 «Спрощена фінансова звітність»).

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі