Теми статей
Обрати теми

Мікропідприємство розпочинає створювати резерв відпусток

Казанова Марина, податковий експерт
Мікропідприємство вирішило створювати резерв відпусток з 01.01.2024. Куди відносити у 2024 році витрати на відпустки, що зароблені станом на 31.12.2023: на поточні витрати (рахунки 91, 92, 93) чи на субрахунок 442? Зараз з’ясуємо!

Тут усе залежатиме від того, з якої саме причини мікропідприємство не нараховувало до цього часу резерв відпусток. При цьому слід розглядати два варіанти, чому міг не нараховуватися резерв:

— або підприємство користувалося звільненням від нарахування резерву, яке надає мікропідприємствам п. 7 НП(С)БО 25 (більше деталей див. у статті «Резерв відпусток» // «Податки & бухоблік», 2023, № 30). Тобто в обліковій політиці мікропідприємство прописало, що не створює резерв відпусток. А тепер бажає змінити це — і почати нараховувати резерв. У такому разі, щоб почати нараховувати резерв, ми повинні внести відповідні зміни в облікову політику. І для обліку тут будуть наслідки, як при зміні в обліковій політиці (про що ще піде мова далі);

— або мікропідприємство не користувалося ніякими звільненнями (не було прописано в обліковій політиці, що воно користується звільненнями, передбаченими п. 7 НП(С)БО 25) і просто не нараховувало резерв. У цьому випадку, по суті, маємо справу з помилкою в обліку. І, відповідно, механізм дій буде, як при виправленні облікових помилок.

У будь-якому разі, якщо є невикористані станом на 31.12.2023 дні відпустки, то ми маємо порахувати, яким би був резерв відпусток станом на 31.12.2023 (якби ми його нараховували). У результаті в бухобліку з’явиться правильне вхідне сальдо за субрахунком 471.

При цьому ми маємо врахувати і те, що резерв відпусток — це витрати, а

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі