Теми статей
Обрати теми

Обліковуємо штраф за непрацевлаштування осіб з інвалідністю

Войтенко Тетяна, податковий експерт
За невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю підприємству загрожують адміністративно-господарські санкції, а у разі порушення строків їх сплати ще й пеня (докладно див. у статті «Норматив працевлаштування осіб з інвалідністю: готуємось до виконання» » // «Податки & бухоблік», 2024, № 47). Як та коли відображати ці санкції і пеню в бухгалтерському обліку? Чи виникає тут штрафна різниця за п.п. 140.5.11 ПКУ? Розбираємося.

Адміністративно-господарський штраф: загальні моменти

Нарахування адміністративно-господарських санкцій за непрацевлаштування осіб з інвалідністю передбачено ст. 20 Закону № 875*.

* Закон України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.91 № 875-XII.

Розраховувати та сплачувати адміністративно-господарські санкції підприємства повинні самостійно (ст. 19 Закону № 875)

Водночас визначення тих підприємств, які не виконали норматив працевлаштування осіб з інвалідністю у попередньому році, здійснює Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю в автоматизованому режимі. Щороку до 10 березня Фонд надсилає порушникам у формі електронного документа розрахунок сум адміністративно-господарських санкцій, що підлягають сплаті у зв’язку з невиконанням цього нормативу за попередній рік (ст. 19 Закону № 875). Перевірити інформацію про наявність адміністративно-господарських санкцій можна в електронному кабінеті страхувальника на порталі ПФУ (portal.pfu.gov.ua) у розділі «Документи» — вкладка «Адміністративно-господарські санкції».

Процедуру сплати суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання квоти щодо працевлаштування осіб з інвалідністю визначає відповідний Порядок, затверджений постановою Кабміну від 31.01.2007 № 70. За його вимогами сплатити санкції підприємство має самостійно в строк до 15 квітня року, що настає за роком, в якому відбулося порушення нормативу.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі