Відкриваємо ФОП і «вливаємо» власні кошти у бізнес Коли ФОП тільки починає свій бізнес, в нього, звісно, ще немає ніяких підприємницьких доходів, а от витрат — хоч відбавляй. Чим же платити? Найчастіше у пригоді стають власні заощадження, зарплатні доходи тощо. Але чи дозволяє законодавство інвестувати власні кошти у бізнес? І чи не вилізуть згодом у такого ФОП якісь неприємні сюрпризи? З цим зараз і розберемося.
Список допризовників: хто, коли, куди подає та як заповнює? Сьогодні пропонуємо вам поговорити про такий документ, як зведений список громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць. Хто з роботодавців має його створювати? Де шукати форму та як її заповнити? Ну й куди та в які строки цей список подавати? Відповіді на ці запитання шукайте у статті.
ФОП групи 2: участь у монетизації пакунка малюка ФОП групи 2 з кодом КВЕД «Роздрібна торгівля» планує укласти договір про співпрацю в рамках реалізації пілотного проєкту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» у 2020 — 2024 роках». Чи не буде порушенням правил перебування на спрощеній системі те, що договір укладається з юридичною особою?
Що потрібно знати ФОП-бухгалтеру про фінмоніторинг У цьому матеріалі поговоримо про обов’язки для ФОП-бухгалтерів, пов’язані з фінмоніторингом. Чи потрібно ставати на облік у Держфінмоніторингу? Які додаткові обов’язки потягне за собою ця дія? Які штрафи можуть загрожувати ФОП-бухгалтерам у контексті фінмоніторингу? Зараз з усім розберемося.
Документування ІТ-послуг Поговоримо про документальне оформлення ІТ-послуг. Які документи складають у разі їх надання? Які особливості слід врахувати при операціях з нерезидентами? Розбираємося.
Резиденти Дія Сіті: використовуємо працю фізосіб Про те, на яких підставах звичайні IT-компанії можуть залучати до роботи потрібних їм спеціалістів, ви могли дізнатися зі статті «IT-компанії: використовуємо працю фізосіб» // «Податки & бухоблік», 2024, № 84. У цій статті поговоримо про те, які можливості для задоволення потреб у кадрах законодавство надає резидентам Дія Сіті.
Дія Сіті: виплати фізособам У статті «Резиденти Дія Сіті: використовуємо працю фізосіб» («Податки & бухоблік», 2024, № 94) ми розглянули, на яких підставах резиденти Дія Сіті можуть залучати до роботи необхідних спеціалістів. А тепер поговоримо про особливості здійснення такими підприємствами окремих виплат працівникам, гіг-спеціалістам, а також фізичним особам — виконавцям та підрядникам за цивільно-правовими договорами (ЦПД).
Ритмічні постачання: зведена чи звичайна податкова накладна? Здійснюємо постачання, які мають ритмічний характер (два та більше разів на місяць). На такі операції переважно складаємо звичайні податкові накладні (ПН) за правилом «першої події». Чи можна на такі операції тільки в якомусь одному місяці скласти зведену ПН, а потім знову складати ПН «за першою подією»?