Теми статей
Обрати теми

Дисконтування: податківці вимагають від юросіб ставити ЄП-дохід

Войтенко Тетяна, податковий експерт
Довгострокові заборгованості на кожну дату балансу слід оцінювати за теперішньою (дисконтованою) вартістю. Дохід від дисконтування податківці неправомірно вимагають включати до складу доходу юридичної особи — платника єдиного податку. Дивіться, чому ця позиція хибна.

Загальні аспекти дисконтування заборгованостей

Яку заборгованість дисконтують? На сьогодні всі підприємства, які складають фінансову звітність за НП(С)БО, зобов’язані відображати в балансі за теперішньою вартістю, тобто дисконтувати:

довгострокову дебіторську заборгованість (п. 12 НП(С)БО 10 «Дебіторська заборгованість»);

довгострокові зобов’язання (п. 9 НП(С)БО 11 «Зобов’язання»).

При цьому НП(С)БО не містять норм щодо особливостей дисконтування довгострокової заборгованості під час дії воєнного стану (див. лист Мінфіну від 20.02.2024 № 41010-06-62/5120, БЗ 102.12, роз’яснення ГУ ДПС у Закарпатській обл. від 03.04.2024).

Не має значення також розмір підприємства (мікро-, мале, середнє чи велике) та система оподаткування (загальна чи спрощена), на якій воно перебуває.

Ексклюзивний матеріал
Увійдіть, щоб продовжити читання Щоб прочитати цю статтю повністю, будь ласка, увійдіть до свого акаунта або зареєструйтесь, якщо ви ще не з нами.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі