Теми статей
Обрати теми

Як ДПСУ воює з тіньовою інтернет-торгівлею

Хмелевський Ігор, податковий експерт
Податкова давно мала на меті виявлення тих фізосіб (як ФОП, так і звичайних громадян), хто продає товари через мережу «Інтернет» та отримує грошові перекази за них, не сплачуючи при цьому належних податків. Схоже, що віднедавна в неї з’явились реальні шанси цієї мети досягти. Принаймні в тому разі, коли товар продається з післяплатою. Які механізми задіюють податківці та кому й чого слід остерігатися, розповімо далі.

Самі фіскали не поспішають розкривати свої карти. У роз’ясненні ДПСУ від 02.04.2025 сказано лише, що з 1 березня поточного року ДПС отримує із Системи обліку даних РРО (СОД РРО) інформацію щодо:

громадян, які систематично отримують кошти на власні рахунки за продані товари, тобто фактично займаються підприємницькою діяльністю без державної реєстрації;

фізичних осіб — підприємців, які також отримують кошти на свої рахунки, при цьому не мають зареєстрованих РРО/ПРРО, таким чином порушуючи вимоги в частині порядку проведення розрахунків.

Лише за перші 20 днів березня ДПС ідентифікувала десятки тисяч таких платників податків і громадян. В окремих випадках кількість переказів на одну особу досягає сотень транзакцій, при цьому відсутня державна реєстрація або використання РРО/ПРРО.

На жаль, як саме працює цей, за словами податківців, новий інструмент контролю за онлайн-продажами і в чому полягає його новизна, вони не пояснюють. Однак дата 01.03.2025, що згадується в цьому роз’ясненні, наводить на певні думки, якими ми готові з вами поділитися.

Березневе оновлення форми чеків РРО: що ховається за фасадом

З усіма нормотворчими перипетіями цього оновлення ми знайомили вас майже в реальному часі (див. статті «Нові реквізити фіскального чека РРО/ПРРО: вже з 1 січня?» // «Податки & бухоблік», 2024, № 102, «Нові реквізити фіскального чека РРО/ПРРО відтермінували до 1 березня» // «Податки & бухоблік», 2025, № 3 та «Нові обов’язкові реквізити чека РРО / ПРРО» // «Податки & бухоблік», 2025, № 14). При цьому основну увагу зосередили на змінах, яких зазнав фіскальний касовий чек на товари (послуги) за ф. № ФКЧ-1. Бо саме його в переважній більшості випадків мають формувати користувачі РРО/ПРРО, що працюють у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Ексклюзивний матеріал
Увійдіть, щоб продовжити читання Щоб прочитати цю статтю повністю, будь ласка, увійдіть до свого акаунта або зареєструйтесь, якщо ви ще не з нами.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі