Для повноти картини зауважимо, що існує можливість продавати послуги без РРО/ПРРО*, однак із застосуванням КОРО та РК. Таку можливість передбачено ст. 10 Закону про РРО вкупі з розробленим на її виконання Переліком № 1336**. Однак через обтяжливість застосування цих норм (реєстрація КОРО та РК, виписування розрахункових квитанцій на кожну операцію), а також специфіку самих послуг, що потрапляють під звільнення (медичні та ветеринарні, бібліотечні, обрядові, ритуальні тощо), залишимо їх поза межами цієї статті.
* ПРРО далі не згадуватимемо, оскільки застосування РРО і ПРРО при продажу послуг, як і звільнення від їх застосування урегульовано однаково.
Зосередимося далі на тих двох звільненнях, які, безперечно, зацікавлять переважну більшість надавачів послуг.
Якщо приймати оплату за послуги за IBAN-реквізитами поточного рахунку надавача послуг, то таку оплату законодавство не вимагає проводити ні через РРО, ні через КОРО з РК.
Що для цього треба? Надати клієнтові реквізити свого рахунку. В якому вигляді? Це не має жодного значення.
Традиційним способом є виписування рахунка на оплату. Наявність таких рахунків підтверджуватиме, що для оплати клієнтам надаються саме IBAN-реквізити. А для платників єдиного податку (ЄП) — ще й те, що кошти надійшли від здійснення саме тих видів діяльності, які заявлені ним у ЄП-реєстрі. Докладніше про це читайте в статті «Чи обов’язково виписувати рахунки замовникам, якщо ви ФОП на ЄП?» // «Податки & бухоблік», 2024, № 36.