Оплата праці, жовтень, 2018/№ 19

  • Інформаційна сторінка
  • Розрахунковий період: визначаємо, включаємо, виключаємо Ось уже четвертий рік ми застосовуємо новий розрахунок лікарняних. А саме розрахунковий період у загальному випадку складає 12 календарних місяців. Крім того, середню зарплату для обчислення суми лікарняних/декретних розраховуємо за 1 календарний день. Але коли б усе було так просто, у бухгалтерів не виникали запитання: як правильно визначити розрахунковий період, які дні враховують у розрахунку середньоденної зарплати, а які слід виключити, що робити, якщо в розрахунковому періоді немає даних для розрахунку або хвороба настала в перший робочий день? Відповіді на них — у статті.
  • Виплати: включаємо до розрахунку середньої зарплати правильно Здавалося б, порядок розрахунку середньої зарплати для оплати лікарняних декретних у 2015 році спростили. Але запитання щодо включення тих або інших виплат виникають. Які виплати включити, а які «викинути» з розрахунку? Що робити, якщо в розрахунковому періоді були «перехідні» виплати або коригування? А якщо працівникові встановлений не місячний оклад, виходячи з якого робиться розрахунок «середньої», а годинна або денна тарифна ставка? Відповіді на ці запитання – у статті, а для простоти й наочності ми їх підкріпили числовими прикладами.
  • Обмежуємо лікарняні/декретні Чинним законодавством установлені обмеження щодо суми лікарняних /декретних. На перший погляд, вони можуть здатися складними і заплутаними. Але повірте, це не так. Давайте розберемося з ними на числових прикладах.
  • Оплачуємо лікарняний/декретний: на що звернути увагу У попередніх статтях ми розглянули, як правильно визначити розрахунковий період, які дні беруть участь з розрахунку, які виплати включають, а які виключають з розрахунку, як розрахувати середньоденну зарплату і врахувати обмеження при оплаті лікарняного. У цій статті ви дізнаєтеся про нюанси оплати періоду тимчасової непрацездатності.
  • Індексуємо зарплату за жовтень 2018 року Індексувати зарплату зобов’язані всі роботодавці. Основні документи, які регулюють порядок проведення індексації доходів, це — Закон про індексацію та Порядок № 1078.
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить