Відпустка при народженні дитини: Кабмін затвердив Порядок Новий вид відпустки «відпустка при народженні дитини» з’явився в законодавстві ще в травні цього року. Відтоді почалися нескінченні дебати: надавати таку відпустку чи ні, адже всі очікували, коли Кабмін затвердить правила її надання. І ось, нарешті, Уряд затвердив Порядок надання відпустки при народженні дитини. Давайте знайомитися з новим документом.
Відпустка по вагітності у відпустці для догляду: роз’яснює Мінекономіки Ситуація, коли працівниця, яка має дитину та перебуває у відпустці для догляду за нею до 3 років, збирається «до магазину» за братиком чи сестричкою, доволі часто зустрічається на практиці. Звісно, такі «покупки» вимагають фінансових витрат. Тож допомога по вагітності та пологах тут буде зовсім не зайвою. Та сьогодні ми запрошуємо вас до розмови не про допомогу, а про те, як правильно роботодавцю оформити такий «похід».
Компенсація відпустки новачка: прийнятий не з першого дня місяця Працівник, якого прийняли на роботу 5 травня 2021 року, звільняється за власним бажанням 30 липня 2021 року. Графік роботи — стандартна п’ятиденка, щорічна основна відпустка — 24 календарних дні. За скільки днів невикористаної відпустки нараховувати компенсацію? Які місяці включати до розрахункового періоду?
Д5 Об’єднаного звіту: приклади заповнення Второй квартал 2021 года завершился. Значит, снова на повестке дня формирование и подача объединенного «одоробла» по НДФЛ и ЕСВ. Анализируя практику подачи этого монстра за 1 квартал 2021 года, можно прийти к выводу, что очень часто бухгалтеры получали квитанции о его неприеме из-за ошибок в «трудовом» приложении Д5. Поэтому предлагаем вам на примерах рассмотреть особенности заполнения этого приложения.
Відпускні: відображаємо в Об’єднаному звіті Відпустка — така жадана і бажана… Але лише для того, кому вона надається, а от для бухгалтера це не тільки «принади» розрахунку відпускних, а ще й нюанси оподаткування та відображення їх в Об’єднаній звітності, які ми зараз розглянемо.
Декретний лікарняний: таємниця заповнення графи «Стати до роботи» Працівниця надала лікарняний лист у зв’язку із вагітністю та пологами, в якому в графі «Звільнення від роботи» зазначені: дата, з якою працівниця звільняється від роботи, — 06.07.2021 р.; число, до якого (включно) триває така відпустка, — «сто двадцять шість днів». Водночас у графі «Стати до роботи» такого лікарняного також значиться 126-й день декретної відпустки — 08.11.2021 р. Чи можна приймати для оплати такий лікарняний?
Утримання із зарплати: згадуємо правила Упевнені, про те, в якому порядку утримувати із заробітної плати працівника ПДФО або військовий збір, знає кожен бухгалтер. Але що, якщо мова заходить про відрахування інших сум? Наприклад, аліментів або надміру виплачених відпускних/лікарняних тощо. Які правила утримання діють у цих випадках? Зараз розповімо.