Відпустки держслужбовцям-2025: використовуємо до кінця року Держслужбовцям надають щорічну основну відпустку збільшеної тривалості. Також вони мають право на додаткову відпустку за держстаж. Порядок використання цих відпусток у 2025 році подібний до минулорічних правил. Розкажемо про усе це детальніше у нашій статті.
Щорічна відпустка працівника з інвалідністю: як НЕ помилитися Якщо у вас працює особа з інвалідністю, варто знати: тривалість її щорічної відпустки може відрізнятися від загальної норми. У 2025 році змінилися документи, які підтверджують право на пільгову відпустку, а під час воєнного стану діє особливий порядок автоматичного продовження інвалідності. У статті розберемо, як усе це врахувати в роботі та уникнути помилок.
Відпустка працівника з інвалідністю: оформлюємо заяву та наказ Працівник з інвалідністю має право на відпустку у зручний для нього час — навіть до відпрацювання 6 місяців у перший рік роботи. Як оформити заяву та наказ, щоб не порушити закон і зберегти кадрову документацію в ідеальному порядку — читайте в нашій статті.
Кількість днів відпустки: рахуємо після встановлення інвалідності Працівники з інвалідністю мають право на щорічну основну відпустку збільшеної тривалості. Як правильно розрахувати тривалість відпустки, якщо інвалідність працівнику встановлено посеред робочого року? У цій статті ви знайдете покроковий алгоритм такого розрахунку на прикладі.
Утримання із зарплати: що треба знати бухгалтеру Утримання із зарплати працівника має ґрунтуватися на чітких законодавчих нормах. Адже не все, що «потрібно утримати», можна зробити без згоди працівника або належного документа. У цій статті узагальнимо правила і межі допустимих утримань.
Аліменти із зовнішнього сумісника: що робити, якщо зарплати не вистачає На підприємство надійшла постанова про стягнення аліментів з працівника — зовнішнього сумісника на двох дітей у розмірі ¼ на кожну дитину, але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. У якій сумі слід утримувати такі виплати із зарплати працівника, якщо вона щомісяця менше 6000 грн?
Надбавки за ранг та преміювання: зміни від Кабміну для держслужбовців Кабмін уніс зміни до умов оплати праці державних службовців за класифікацією посад. Зокрема, було затверджено розміри надбавок за ранги та порядок преміювання окремих категорій державних службовців. У сьогоднішньому матеріалі коротко проаналізуємо усі нововведення.
Заповнюємо табель на відпускника Відправляєте працівника у щорічну основну відпустку? У табелі все має бути чітко: коли ставити «В», як рахувати дні та години і що з вихідними. У статті — покроковий приклад заповнення табеля з підсумками за червень 2025 року.
Відпускна допомога держслужбовцю: практичний гайд із розрахунку Держслужбовцям при виході в щорічну відпустку виплачується грошова допомога. Її розмір залежить від загального стажу державної служби, присвоєного рангу та категорії посади держслужбовця. Сьогодні на прикладі розглянемо, як визначити розмір такої допомоги.
Довготривала щорічна відпустка: показуємо в Д1 та 4ДФ Ситуація. Щорічна основна відпустка працівниці починається в травні і закінчується в липні. Вся сума відпускних нарахована в травні 2025 року. Як заповнити Д1 та 4ДФ Податкового розрахунку за травень 2025 року? Що показувати у Д1 та 4ДФ за червень 2025 року, який повністю покриває відпустка? Як виконувати контроль сплати ЄСВ з МЗП та відобразити додаткову базу нарахування ЄСВ у Д1? Розглянемо ці питання у статті.
Завищили відпускні: виправляємо лічильну помилку У травні 2025 року через механічну помилку (переплутали кількість днів відпустки) працівнику нараховано та виплачено відпускні в надмірній сумі. Похибку виявили у червні. Чи можна її виправити і як це зробити?
Складаємо наказ про відрахування зайво виплачених коштів із зарплати працівника Ситуація. Внаслідок лічильної помилки, допущеної бухгалтером під час нарахування зарплати, працівнику було виплачено завищену суму зарплати. Помилку виявили вже у наступному місяці. Працівник не заперечує проти повернення надміру отриманих коштів шляхом утримання їх із його зарплати. Але як правильно оформити наказ про таке відрахування? Розповімо далі.
Зарплату завищено через нелічильну помилку: порядок дій У січні 2025 року працівнику неправомірно нарахували та виплатили премію у сумі 2000 грн. У результаті сума зарплати, нарахованої йому за такий місяць, була завищена. Помилку виявили у червні 2025 року. Як її тепер виправити?
Занизили суму ПДФО: як виправитись У 2024 році підприємство (не Дія Сіті) занизило суму ПДФО (застосували ставку 5 % замість 18 %). Помилку виявили у червні 2025 року. Як виправити ситуацію і відобразити таке виправлення в Об’єднаній звітності?
Індексація стипендій: коли проводити у 2025 році? Стипендії учнів та студентів є об’єктом індексації. У сьогоднішній статті розповімо, коли у 2025 році вперше слід проводити індексацію академічних та соціальних стипендій.
Стипендія аспіранта: індексуємо у 2025 році Аспіранта зараховано на навчання до вишу з 1 жовтня 2024 року. Із цієї ж дати йому було призначено академічну стипендію в розмірі 8023 грн. Чи потрібно її індексувати у 2025 році?
Виконання обов’язків колеги: правила та оплата Якщо ви плануєте тимчасово покласти на працівника обов’язки колеги — не плутайте це з суміщенням посад. У статті роз’яснюємо, як правильно оформити заміну, коли потрібна згода, як встановити доплату та що врахувати в кадрових документах.
Працівник пошкодив товар: як стягнути шкоду Працівник (вантажник) під час розвантаження пошкодив товар. Вартість ремонту становить 2800 грн. Складено акт та отримано письмові пояснення працівника. Як правильно стягнути з нього суму заподіяної шкоди?
Норма робочого часу в липні 2025 року Під час воєнного стану немає святкових та неробочих днів. Як зазначений факт впливає на норму тривалості робочого часу в липні 2025 року? Розглянемо найпопулярніший графік роботи — п’ятиденка з двома вихідними днями у суботу та неділю.