№3

Оплата труда, февраль, 2023/№ 3 Другие номера журнала ›
 • Інвалідний норматив — 2023 Протягом року роботодавці наполегливо стараються виконати норматив з працевлаштування осіб з інвалідністю, встановлений Законом № 875*. А підсумки такої роботи підводять в лютому наступного року. Проте 2022 рік вніс до неї деякі корективи. Чи потрібно тепер виконувати інвалідний норматив та звітувати про його виконання? Розкажемо далі.
 • Працівник пів місяця не працював: скільки разів платити зарплату? Працівник бюджетної установи з 02.01.2023 по 13.01.2023 перебував у відпустці без збереження зарплати. Зарплата йому буде виплачена лише один раз на місяць 30.01.2023 (без авансу). Чи є це порушенням ч. 1 ст. 115 КЗпП?
 • Працівник з інвалідністю і щорічна відпустка Працівнику встановлена III група інвалідності 8 вересня 2022 року. Він повідомив роботодавця про інвалідність 10 листопада 2022 року. Працівник прийнятий на роботу 22.11.2021 і мав право на основну щорічну відпустку за повний робочий рік 24 дні. З якої дати працівник набув право на пільгову відпустку 26 календарних днів? Скільки днів основної щорічної відпустки у працівника за робочий рік 22.11.2021 — 21.11.2022?
 • Викладацька діяльність: кому та як оплачувати? Чи мають право керівники закладів загальної середньої та фахової передвищої освіти (далі — ЗФПО) вести навчальні заняття в цьому ж закладі протягом свого основного робочого часу? Якщо так, то який максимальний обсяг складає таке навантаження і як оплачувати роботу за проведені заняття? Чи мають право працівники інших установ освіти проводити заняття з учнями, студентами, вихованцями у свій робочий час?
 • Продовження лікарняного після відновлення дії трудового договору Із працівником було призупинено дію трудового договору. Під час цього призупинення працівник захворів (відкрито е-лікарняний). Потім було поновлено дію трудового договору, але лікарняний працівника був продовжений. Чи оплачувати продовження такого лікарняного після відновлення трудового договору? Як проводити оплату такого лікарняного? Та як у такому разі подати заяву-розрахунок до ПФУ?
 • Класифікатор професій: чергове оновлення Класифікатор професій* знов підкоригували. Мінекономіки своїм наказом від 29.12.2022 № 5573 внесло чергові зміни (Зміни № 11) до відповідного документа. Що змінилося у Класифікаторі професій на цей раз та що з цим робити роботодавцю, розкажемо далі.
 • Класифікатор професій оновлено: що робити, якщо трудові обов’язки НЕ змінились Завдяки Змінам № 11, внесеним у Класифікатор професій*, деякі професійні назви робіт (використовуються при заповненні додатка Д5 Об’єднаної звітності) були підкориговані. Проте це не означає, що разом зі зміною професійної назви роботи працівника зміняться і його трудові обов’язки. Вони можуть залишитися тими самими. Чи потрібно в такому разі роботодавцю щось робити? Розберемо далі.
 • Класифікатор професій оновлено: що робити, якщо трудові обов’язки змінились До Класифікатора професій* було внесено зміни (Зміни № 11). Як наслідок низку професійних назв робіт було скасовано. Разом з тим деякі назви посад навпаки з’явилися вперше. Що в такому разі робити роботодавцю? До яких документів йому доведеться внести зміни, а які розробити з нуля? Розкажемо далі.
 • Матдопомога на соцпобут: чи враховувати підвищення окладу? Керівник колективу (має звання «народний») центру культури та дозвілля написав заяву з проханням надати йому матдопомогу для вирішення соціально-побутових питань. Чи має право зазначений працівник на таку виплату? Якщо так, то чи враховувати при визначенні її розміру підвищення посадового окладу працівника на 10 % за звання колективу «народний»?
 • Навчання в аспірантурі: чи включається до педстажу? У закладі загальної середньої освіти працює вчитель, який з 2013 по 2016 рік навчався за денною (очною) формою навчання в аспірантурі. Чи зараховується цей період до педагогічного стажу для призначення надбавки за вислугу років?
 • Лікарняні сумісникам: інтрига 2023 року Передача Пенсійному фонду функцій та обов’язків ФСС з 1 січня 2023 року потребувала внесення змін до відповідних законодавчих та нормативних документів. Здавалося, що саме під цим гаслом Закон про соцстрахування* було викладено у новій редакції. Але під шумок було підкориговано й норми щодо призначення лікарняних/декретних сумісникам. До чого призвели ці зміни — читайте далі.
 • Соціальний працівник терцентру: обчислюємо доплату за суміщення Соціальному працівнику терцентру (10-й тарифний розряд) за рішенням керівника з 01.02.2023 встановлено доплату за суміщення вакантної посади фахівця із соціальної роботи (11-й тарифний розряд). Розмір доплати — 30 % посадового окладу. Як правильно обчислити суму такої доплати: від окладу за основною посадою чи за вакантною?
 • Працівник у простої: чи надавати відпустку? На підприємстві запроваджено простій з 10.01.2023 по 15.03.2023. Згідно з графіком відпусток одному із працівників з 13.02.2023 має бути надана щорічна основна відпустка тривалістю 14 к. дн. Чи є законною щорічна відпустка під час простою? Якщо так, то чи потрібно переривати простій для того, щоб надати працівникові таку відпустку?
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше