Визначення розрахункового періоду: поширені ситуації

Друк

Умова

Особливості визначення розрахункового періоду

Працівник у трудових відносинах з роботодавцем більше року (загальний випадок)

12 календарних місяців, що передують місяцю надання відпустки (абзац перший п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95, далі — Порядок № 100)

Працівник у трудових відносинах з роботодавцем менше року

Фактична кількість календарних місяців у трудових відносинах (з 1-го до 1-го числа), що передують місяцю надання відпустки (абзац третій п. 2 Порядку № 100)

Якщо працівника прийнято (оформлено) на роботу не з першого числа місяця, проте дата прийняття на роботу є першим робочим днем місяця, то цей місяць враховується до розрахункового періоду як повний місяць.

У працівника відсутній розрахунковий період або працівник не зі своєї вини не мав заробітку в розрахунковому періоді*

Умовний розрахунковий період, який складуть 12 календарних місяців, що передують місяцю, на який припадає початок відпустки

* У цьому випадку середню зарплату обчислюють виходячи з установленої в трудовому договорі тарифної ставки (окладу). При цьому, якщо місячна ставка (оклад) менше мінімальної зарплати, то середню зарплату розраховують виходячи з розміру МЗП, установленого на момент розрахунку. Також враховують зайнятість працівника.

Реклама
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі