Зарплата учнів ПТНЗ обкладається військовим збором Чи є об’єктом обкладення військовим збором сума заробітної плати учнів (слухачів) професійно-технічних навчальних закладів, працевлаштованих під час проходження виробничої практики?
Списуємо прострочену заборгованість правильно Заборгованість перед кредиторами та з боку дебіторів виникає повсякчас у ході діяльності будь-якої установи. Проте сумлінне дотримання фінансової дисципліни вашою установою ще не гарантує аналогічного ставлення до своїх зобов’язань і контрагентів. Тому бухгалтер бюджетної установи має знати, як правильно списати заборгованість після закінчення строку позовної давності.
Які документи потрібно оформити для списання з балансу установи заборгованості, строк позовної давності якої минув? Як відобразити такі операції на рахунках бухгалтерського обліку, у фінансовій та бюджетній звітності? Коли та як можна списувати заборгованість з позабалансового обліку? Про це розповімо у статті. Пригадаємо вже відоме і з’ясуємо нове.
Застосування надбавки за пробіг або вік автомобіля Наказом керівника бюджетної установи встановлено застосування надбавки, передбаченої п.п. 3.1.10 Норм витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті, затверджених наказом Мінтрансу від 10.02.98 р. № 43 у розмірі 5 % при списанні бензину для автомобіля Chevrolet Epica LF96K 2008 року випуску з загальним пробігом 229 тис. км. Чи є порушенням застосування надбавки у такому розмірі при списанні бензину? Чи повинні виконуватись одразу обидві умови (вік автомобіля та його пробіг) при застосуванні зазначеної надбавки?
Працівник навчається у вечірній школі: як надати вільні від роботи дні Працівник нашої установи навчається у вечірній школі. Згідно зі ст. 209 КЗпП він має право на вільні від роботи дні з оплатою у розмірі 50 % середньої зарплати, але не менше мінзарплати. Чи обов’язково надавати вільні від роботи дні, якщо працівник не подавав відповідну заяву?
Працівник навчається у вечірній школі: скільки вільних від роботи днів йому надати та як їх оплатити Працівник нашої установи навчається у вечірній школі. До 17.08.2014 р. він працював на 0,5 ставки, а з 18.08.2014 р. працює на повну ставку при п’ятиденному робочому тижні з 9:00 до 18:00 (перерва з 13:00 до 14:00). Згідно зі ст. 209 КЗпП він має право на вільні від роботи дні з оплатою у розмірі 50 % середньої зарплати, але не нижче мінзарплати. Оскільки працівник тривалий час працював на 0,5 ставки, то його середня зарплата менше мінзарплати. Як розрахувати оплату за вільні від роботи дні? Як оплачувати такі дні, якщо вони припадають на період канікул?