Як відображати лишки: офіційна відповідь Мінфіну Пам’ятаєте, ми нещодавно розповідали про порядок взяття на облік безхазяйного майна (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2019, № 37)? Але з того часу нас не полишало у спокою одне запитання: за яким кодом доходів все-таки слід відображати такі надходження та як правильно показати цю операцію у звітності? Тому ми вирішили докопатися до істини і звернулися із запитом до Мінфіну.
Держслужбовець змінив посаду: чи бути оцінюванню та преміюванню? Нещодавно побачила світ чергова редакція Типового порядку проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, затвердженого постановою КМУ від 23.08.2017 р. № 640 (далі — Типовий порядок). Вона діє з 12.07.2019 р.
Безоплатне приймання-передача майна: бухоблік по-новому Нещодавно Мінфін наказом від 17.09.2019 р. № 386 уніс зміни до Типової кореспонденції*. Тож, як ми й обіцяли, розпочинаємо розглядати на прикладах порядок відображення в бухобліку операцій з урахуванням зазначених змін. У цьому матеріалі проаналізуємо, що змінилося в обліку операцій з безоплатного приймання-передачі ОЗ, МНМА та капітальних інвестицій між бюджетними установами в межах одного суб’єкта управління.
Доплата до МЗП-2019: відповідаємо на ваші запитання Доплата до «мінімалки», начебто уже усі з нею розібрались. Уже не перший рік її нараховуємо. Але запитань, як і раніше, залишається чимало. Кому «світить» доплата до «мінімалки»? Як нарахувати доплату до МЗП, якщо працівник був у відрядженні? Як визначити доплату до мінзарплати при підсумованому обліку робочого часу? Чим відрізняються терміни «доплата до МЗП» та «сплата ЄСВ з МЗП»? Відповіді на ці та багато інших запитань — у сьогоднішній статті.
Надбавка працівникам на лінії зіткнення: чи включати до МЗП? За яких умов працівники бюджетної установи, що розташована на лінії зіткнення, мають право на встановлення надбавки у розмірі до 50 % посадового окладу? Чи включається така надбавка до МЗП?