Як провести річний перерахунок ПДФО у 2015 році Ще один рік добігає кінця. Його підсумки ми підіб’ємо за святковим столом, а ось підсумки утримання ПДФО із сум заробітної плати — у грудні 2015 року. Здогадалися про що йдеться? Так, про річний перерахунок з ПДФО. Уперше про нього почули — тоді неодмінно вивчіть наш матеріал. Ну а якщо добре з ним знайомі з досвіду минулих років, освіжіть у пам’яті порядок його проведення.
Вивчаємо мінфінівський законопроект* «податкової реформи»: зміни щодо ПДВ Коментувати законопроекти — справа, звичайно, не дуже вдячна. Тим більше, що сьогодні вже йдеться про прийняття деякого компромісного варіанта податкової реформи. Причому Мінфін стверджує, що цього компромісу вже досягнуто, а ось автори «проекту Южаніної» говорять, що загальної згоди ще не дійшли. Однак імовірність прийняття мінфінівського проекту «реформи» досить висока. Тому сьогодні пропонуємо обговорити, що ж пропонує Уряд стосовно «дореформування» ПДВ.
Мінфін розсекретив плани з реформування спрощенки Про передбачувану реформу спрощенки від Мінфіну ми вже розповідали*. Хоча тоді він надав широкому загалу лише загальну схему, «приховавши» деталі. Однак рано чи пізно усе таємне стає явним, і вже існує проект нового ПКУ від Мінфіну, а в ньому — розділ, присвячений спрощенці. Плюс є інформація про його доопрацювання. Цікаво? Безперечно. Особливо, якщо врахувати, що вже середина грудня.
Коригування ПДВ у разі зміни ціни: суперечлива позиція податківців Нещодавно «побачив світ» новий лист податківців № 24988*, присвячений досить популярному запитанню: як правильно складати РК, коли після отримання попередньої оплати за товар на нього змінюється ціна? Висновки податківців, правду кажучи, дивують. Пропонуємо їх обговорити.
Заповнення необов’язкових реквізитів у ПН Якщо у ПН необов’язковими є реквізити «Місцезнаходження продавця» і «Вид цивільно-правового договору», то чи можуть ці поля залишатися взагалі незаповненими? Чи знімуть через це податковий кредит?
Сплата податків «з кишені» директора: чи можливо це? Ураховуючи брак коштів на поточному рахунку підприємства, директор має намір використати власні кошти для поповнення ПДВ-рахунка, виплати зарплатних податків (ПДФО, ЄСВ і ВЗ). Чи можна таке робити? Якщо так, то як це правильно оформити? Зараз все пояснимо.
Даєш компенсацію за «солдатів ФОП»! Дочекалися! Нарешті ВРУ прийняла, а Президент підписав Закон України «Про внесення змін до статті 119 Кодексу законів про працю України щодо працівників, призваних на військову службу під час мобілізації, на особливий період» від 12.11.2015 р. № 801-VIII! Що в нім такого чудового? Зараз усе розповімо!
Якщо середній заробіток став компенсацією Підприємство справляло ЄСВ із середнього заробітку мобілізованого працівника та подавало звіти на його компенсацію. У звітах з ЄСВ за січень — травень 2015 року такий заробіток у таблиці 6 відображався з кодом категорії застрахованої особи «1». Чи потрібно тепер в поточному звіті з ЄСВ коригувати його з кодом категорії застрахованої особи «48», оскільки гроші за ці місяці відшкодовані з бюджету?
Зарплата < МЗП: розрахунок декретних Працівницю прийнято на 0,5 ставки. Зарплата за місяць нижче мінімальної. У листопаді вона надала лікарняний листок у зв’язку з вагітністю та пологами. Як розрахувати декретні?
Перейменували вулицю — дії підприємства Назву вулиці «прописки» офісу вашого підприємства «декомунізували»? Або, більше того, перейменували населений пункт? Ми розповімо, як діяти та куди «сурмити» в такій ситуації.
ППЄП-«мільйонер» і право на «безРРО» Є певні види діяльності, займаючись якими, будь-який СГД, не обов’язково єдиноподатник, може працювати без РРО. Вони визначені ст. 9 і 10 Закону про РРО. Тут, здавалося б, податківцям буде складно вигадати якесь «ноу-хау» для «наїздів» на «РРО-пільговиків». Аж ні, вигадали. Так, ППЄПів податківці чомусь зобов’язують РРО ставити навіть у таких випадках. Несправедливо? Хочете боротися? Давайте разом!