№33

Бухгалтер 911, серпень, 2016/№33 Інші номери журналу ›
 • «Обмежувальні» ПДВ-строки (180, 365, 1095): нюанси застосування Сьогодні поговоримо про обмежувальні строки, установлені в ПКУ щодо ПДВ. Які строки давності діють за податковими накладними та розрахунками коригування? Протягом якого часу можна виправити помилку в декларації з ПДВ? Який строк давності встановлено для від’ємного значення з ПДВ? Відповіді на ці запитання — у сьогоднішній статті.
 • Індексуємо зарплату за серпень 2016 року Після квітневого «підскоку» індексів ідемо у «фарватері стабільності». Індекс травня — 100,1 %; червня — 99,8 %; липня — 99,9 %. Це означає, що в серпні користуємося тими ж індексами, що й минулого місяця.
 • Працівнику (засновнику), позич грошей підприємству! Скруту з грошима може відчувати не лише фізособа, а й суб’єкт господарювання. Поповнити свої оборотні кошти підприємство може позиковими коштами. Позичальниками часто виступають засновники та директори підприємств. На що звернути увагу, якщо договір про надання поворотної фінансової допомоги укладено зі звичайною фізособою? Розбираймося!
 • У відрядження з карткою: важливі моменти Забезпечення відрядженого працівника авансом — обов’язок роботодавця, який він може здійснити у готівковій та безготівковій формах. Проте переваги безготівкових розрахунків із застосуванням платіжних карток очевидні. Властиві їм швидкість та простота обслуговування — не залишають шансів «готівці» як у разі термінового від’їзду працівника у відрядження, так і в разі затримки у ньому з поважних причин. Ну що ж, поїхали..
 • Харчовику! А ти зареєстрував потужності? Мова піде про кампанію з держреєстрації потужностей операторів ринку харчових продуктів. Обговорювані тут нормативи і сам механізм їх реалізації (реєстрації потужностей) стосуються багатьох суб’єктів підприємництва з числа як юр-, так і фізосіб-підприємців. А невиконання вимог цих нормативів загрожує штрафами. Якщо не хочете їх сплатити на рівному місці, читайте цю статтю.
 • Витрати майбутніх періодів: як їх обліковувати Порядок відображення в обліку витрат майбутніх періодів завжди викликав певні складнощі. Адже в нормативах облік таких витрат описано вкрай лаконічно. Давайте сьогодні якраз і розберемося, що ж це за витрати і як їх показати в обліку.
 • «Лікуємо» помилки у «прибутковій» декларації: про копії фінзвітності Якщо в декларації з податку на прибуток було допущено помилку «родом» з бухобліку, то виправити її можна двома «старими-добрими» способами*. Але це — не новина. Крім того, ДФСУ бажає отримати від платника в такому разі (1) доповнення до декларації з поясненнями і зазначенням відповідних сум, (2) копії фінансової звітності з виправленими показниками. Про це й поговоримо.
 • Старі книги обліку розрахункових операцій: можна вести й надалі Нещодавно Мінфін наказом від 14.06.2016 р. № 547 серед іншого відновив форми книг обліку розрахункових операцій: як на РРО, так і на господарську одиницю (про що ви могли дізнатися з нашої статті в журналі «Бухгалтер 911», 2016, № 31, с. 24). Резонно виникло запитання: чи можна продовжувати вести старі книги «до переможного кінця»? Ми говорили «так». Зараз і ДФСУ сказала «так». Але є нюанси, про які й розповімо.
 • Розшифровка від’ємного значення ПДВ: рекомендації податківців Сьогодні пропонуємо обговорити лист ДФСУ № 24830*, присвячений оновленим формам звітності з ПДВ. Цікавий він тим, що податківці навели в ньому рекомендації щодо розшифровки від’ємного значення в додатках Д2 і Д3. Незважаючи на те що ці рекомендації стосуються нових форм додатка, усе ж принцип їх заповнення такий самий, як і чинного наразі (точніше, який доживає свій вік) додатка Д2. Що ж рекомендують податківці?
 • Перевірки: гарячі точки Життя показує, що жодні мораторії не здатні зупинити перевіряючих, якщо ті хочуть вийти на стежку... перевірки. Причому стосується це не тільки податківців на місцях, а й ДФСУ — «голови», з якої, як відомо, «усе й починається». Пропонуємо освіжити в пам’яті цю тему, адже трактування чинного законодавства в різних листах/роз’ясненнях, а також судових рішеннях/постановах/ухвалах зустрічаються різні.
 • Повідомлення-рішення на штраф «загубилося» в дорозі: чи правомірна пеня? В електронному кабінеті платника із вкладки «Стан розрахунків з бюджетом» видно, що податківці нарахували нам штраф за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної. Але «паперового» податкового повідомлення-рішення підприємство не отримувало. Чи мають право податківці в цьому випадку нараховувати пеню за прострочення сплати штрафу?
 • Непогашеним авансовим звітам виповнилося три роки: чи буде дохід? Якщо на кінець року ми не розрахуємося за авансовими звітами 3-річної давності, то чи повинні будемо показати цей борг у доходах у декларації з податку на прибуток?
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі