Бухгалтер 911, серпень, 2017/№36

 • Кадрова азбука: звільнення з ініціативи роботодавця Пропонуємо вам сьогодні поговорити про особливі підстави для звільнення, які навряд чи буде радий бачити працівник у своїй трудовій книжці.
 • Семінари, тренінги: шукаємо дохід Підприємство регулярно направляє працівників на семінари, конференції, тренінги. Чи буде вартість таких заходів, сплачених роботодавцем, доходом працівників? Розбираємося!
 • Новоприбула нерухомість: розбираємося в податках «Основний сценарій» подання звітності з податку на нерухомість і з плати за землю — на початку року за весь майбутній рік. Але нерухомість має властивість з’являтися у власності не лише в січні або початку лютого1. Як же правильно обкласти податками і відзвітувати за об’єкти нерухомості, що з’явилися посеред року (і землю під ними)? Пропонуємо розібратися разом!
 • Безповоротна фіндопомога підприємцю: ПДФО і Ко Ситуація. Підприємство надає безповоротну фінансову допомогу фізичній особі (непрацівнику підприємства), зареєстрованій підприємцем. Чи потрібно обкладати таку допомогу ПДФО і військовим збором? З якою ознакою доходу відображати її суму в Податковому розрахунку за формою № 1ДФ?
 • Оренда і спецводорента: ДФСУ грюкає дверима? Орендодавець, який використовує воду виключно для власних питних і санітарно-гігієнічних потреб, сплачує рентну плату за всі об’єми води, переданої орендареві, — такий головний висновок листа ДФСУ від 07.07.2017 р. № 1056/6/99-99-12-02-03-15/ІПК.
 • Прискорена амортизація — вивчаємо порядок її застосування З 1 січня 2017 року платники податку на прибуток отримали право застосовувати так звану прискорену амортизацію за основними засобами 4 групи. Але, як це часто буває, законодавець доволі скупо прописав правила застосування цієї норми, таким чином породивши безліч запитань. Сьогодні ми розглянемо їх з урахуванням роз’яснень ДФСУ в листі від 20.06.2017 р. № 732/ІПК/28-10-01-03-11 (далі — лист № 732).
 • Валютний внесок у статутний капітал від нерезидента: курсові різниці і не лише Ситуація. Створено нове підприємство за участю іноземного інвестора. Статутний капітал зареєстрований у євро. Частину внеску в статутний капітал нерезидент перерахував у євро на валютний рахунок підприємства в травні 2017 року. Інша частина залишилася неоплаченою на дату балансу (30.06.2017 р.). Чи потрапляє в дохід/витрати курсова різниця на день сплати внеску в євро? Чи перераховувати неоплачений капітал (рахунок 46) на кінець кварталу? Якщо так, то якими проводками це потрібно відобразити? Відповідаємо.
 • Підвищення цін на алкоголь: дата перезавантаження Новими цінами на окремі види алкогольних напоїв ми вже вас лякали*. Залишилося відкритим лише питання: з якого часу? На нього вже можна відповісти.
 • Трудові перевірки: актуальні акценти Пристрасті навколо перевірок Держпраці не вщухають. По-перше, через надання перевіряючим «супергероїчних» повноважень. По-друге, привід відвідати роботодавця контролери можуть знайти майже завжди. І повідомна реєстрація інспекційних відвідувань тут особливо нічим не допоможе. Про це, а також про відомості, які ПФУ передаватиме Держпраці, ми сьогодні і поговоримо.
 • Нестандартні джерела забруднення атмосфери: що з екоподатком? Якщо говорити про шкідливі викиди в атмосферу, то екоподаток зараз докучає власникам лише стаціонарних джерел забруднення. Але визначити, стаціонарне джерело чи пересувне, не завжди легко. Зараз пропонуємо розібратися з тими об’єктами, які перебувають начебто посередині між стаціонарними і пересувними об’єктами забруднення.
Перейти до номеру
 • № 35
 • № 34
 • № 33
 • № 32
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить