№16

Податки та бухгалтерський облік, лютий, 2017/№ 16 спецвипуск Інші номери журналу ›
  • Прийняття на роботу Функціонування підприємства неможливе без залучення трудових ресурсів. При цьому, наймаючи працівників і використовуючи їхню працю, важливо дотримуватися всіх вимог трудового законодавства. Розібратися у «трудових нетрях» допоможе цей спецвипуск. З нього ви дізнаєтеся про гарантії та обмеження при прийнятті на роботу, про нюанси укладення трудового договору та контракту, а також про правила встановлення строку випробування новоприйнятим працівникам. Крім того, ми розберемо різні режими роботи, які можуть бути встановлені на підприємстві. Розповімо також, на яких підставах можуть бути припинені трудові відносини між працівником і роботодавцем, як провести остаточний розрахунок із працівником і документально оформити його звільнення. На додачу з’ясуємо, які трудові гарантії та пільги встановлено для окремих категорій працівників. А фінальним акордом цього номера буде розгляд відповідальності роботодавця та його посадових осіб за порушення трудового законодавства.
    Спецвипуск для вас підготували редактор Наталія Вороная, податковий експерт Наталія Чернишова, експерти з питань оплати праці Лілія Ушакова та Інесса Боярчук.
  • Режим роботи Установлення режиму роботи — одне з першочергових завдань кожного роботодавця. Який режим роботи обрати? Кому і як установити неповний або скорочений робочий час? Як правильно скласти графік змінності? Яким чином організувати роботу у святкові та вихідні дні? На ці та багато інших запитань зараз і шукатимемо відповіді.
  • Звільнення з роботи (ч. 1) У попередніх розділах ви могли прочитати про прийняття на роботу фізичних осіб та можливі режими їх праці. Але нема нічого вічного під місяцем і сонцем. Рано чи пізно закінчуються і трудові відносини. Про те, як правильно розстатися з працівником, ви дізнаєтеся з цього розділу спецвипуску.
  • Звільнення з роботи (ч. 2)
  • Пільгові категорії працівників Вивчаючи попередні розділи спецвипуску, ви могли звернути увагу на те, що окремі категорії працівників трудове законодавство опікує особливим чином. Так, для них, наприклад, заборонено встановлювати строк випробування, залучати їх до робіт у нічний час, до надурочних робіт і робіт у вихідні дні, звільняти в певних випадках з ініціативи роботодавця тощо. У цьому розділі спецвипуску ми зупинимося на таких привілейованих категоріях працівників, як жінки, неповнолітні, інваліди та призовники, і розкриємо основні пільги та гарантії, встановлені щодо них законодавством.
  • Санкції за порушення законодавства про працю За порушення трудового законодавства посадові особи підприємства, установи, організації можуть притягатися до кримінальної, адміністративної, дисциплінарної та матеріальної відповідальності. Самі роботодавці (підприємства, установи, організації та підприємці) також притягаються до відповідальності. Наведемо санкції за найбільш поширені порушення трудового законодавства в табл. 5.1 та 5.2.
  • Перелік використаних документів
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно