Скаржимося на податкове повідомлення-рішення в адміністративному порядку Оскарження незаконних рішень контролюючих органів було і залишається темою № 1. Адже не помиляється той, хто нічого не робить. І податківці не виняток. А відбиватися доводиться нам, платникам податків. Благо, законодавство має в розпорядженні різні механізми, які дозволяють обстояти свої права. І, окрім дорогого судового розгляду, передбачає «бюджетний» варіант — оскарження рішень (у тому числі й податкових повідомлень-рішень) в адміністративному порядку. Наскільки може бути результативним подібний спосіб вирішення проблеми? Куди, коли і як подається скарга? Що вона повинна в собі містити тощо? Це і стане предметом нашого обговорення.
«Найгуманніший…», або Оскарження рішень податківців у судовому порядку Звернення до суду — це важка артилерія в процесі захисту своїх прав. Така процедура потребує копіткої підготовки і грошових вливань. Цей спосіб вирішення проблем найчастіше дорогий, затяжний, але найефективніший. Якщо правильно вибудувати свою позицію і грамотно обґрунтувати її в залі суду — успіх гарантований. У цій статті розберемося з тим, яким чином потрібно звернутися по допомогу до Феміди, щоб отримати бажаний результат. Що, куди, як подаємо і в які строки?
КСУ нам допоможе! Для простих громадян Конституційний Суд (КСУ) — це майже «міфічна істота», яка десь там зверху... спостерігає за тим, щоб нормативно-правові акти відповідали Основному Закону України. Але все тече, все міняється... КСУ тепер повинен стати доступнішим для «простих смертних». Чому? — запитаєте ви. Відповідь знайдете в цій статті.
Оскаржуємо застосування адміністративних штрафів Бухгалтери і директори подібно до могутніх атлантів тримають на своїх, іноді тендітних, плечах тягар відповідальності. Але не завжди їх карають справедливо, застосовуючи адміністративні штрафи. Ми вирішили не залишатися осторонь і в окремому матеріалі розглянути особливості оскарження найбільш великих і поширених КпАПівських санкцій. Отже, почнемо.
Оскаржуємо роз’яснення податківців Законодавство — штука складна. Про податкові норми краще промовчати. Тому роз’яснення фіскальних органів платникові потрібні як повітря. І «бонуси» від отримання індивідуальної податкової консультації (далі — ІПК) ще нікому не завадили. Але іноді складно погодитися з роз’ясненнями податківців. Ну, явно їх позиція не відповідає законодавчим реаліям. Проте, на жаль, дедалі частіше і частіше справа зовсім в іншому. Це або просте цитування нормативно-правових актів, або шедеври в стилі «звертайтеся в інший орган», «надайте нам додаткові документи» тощо. Не сумуйте, дорогі читачі! Вихід є! Який? Зараз розповімо.
«Спочатку підкоряйся — потім оскаржуй»*. Чи навпаки? З процедурами оскарження все більш-менш зрозуміло. Упевнені, що попередні статті допомогли вам у них розібратися. Але пройти «кола пекла» — це тільки верхівка айсберга. Розібратися потрібно ще і з тим — виконувати незаконне, на нашу думку, рішення чи ні. Що робити спочатку — оскаржити, а потім виконувати, чи виконати, а потім уже оскаржити? Отже, поїхали.