Зміни до касового Положення: третя спроба

В обраному У обране
Друк
Хмелевський Ігор, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Лютий, 2019/№ 16
Ви, певно, пам’ятаєте, скільки нарікань на початку минулого року викликала перша редакція нового касового Положення № 148*. Тож невдовзі Нацбанк був змушений нашвидкуруч його підправити**, хоча так остаточно і не усунув внутрішні протиріччя цього документа та його неузгодженість з іншими РРОшно-готівковими нормативами. І ось маємо третю спробу регулятора довести своє касове дітище до ладу. Навряд чи буде вона останньою, та розібратися із черговими нововведеннями треба все одно.

* Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління НБУ від 29.12.2017 р. № 148.

** Див. «Податки та бухгалтерський облік», 2018, № 47, с. 3.

Сьогоднішня розмова присвячена постанові Правління НБУ від 12.02.2019 р. № 37, яка внесла низку принципових змін до Положення № 148. Згідно з п. 4 цієї постанови вона набуває чинності з наступного дня за днем її офіційного опублікування. Таке опублікування відбулося 14.02.2019 р. Відповідно зміни до Положення № 148 діють з 15 лютого.

Проаналізуємо головні з них.

Оприбуткування готівки по-новому

Власне термін «оприбуткування готівки» з п.п. 18 п. 3 Положення № 148 залишився без змін. Як і раніше, під оприбуткуванням готівки, що надійшла до каси, розуміють її облік у повній сумі у:

1) касовій книзі;

2) книзі обліку доходів і витрат (КОДВ)/книзі обліку доходів (КОД);

3) фіскальному звітному чеку (Z-звіті)/розрахунковій квитанції.

А ось що говорить підкоригований укотре п. 11 Положення № 148 (див. таблицю).

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити