Теми статей
Обрати теми

Виправляємо помилку в прибутковій декларації: як подати фінзвітність?

Адамович Наталія, податковий експерт, Амброзяк Наталя, юрист, Децюра Сергій, податковий експерт, Івлєва Наталія, експерт з оплати праці, Кравченко Дар’я, експерт з оплати праці, Малєєва Алла, податковий експерт, Ольховик Ольга, податковий експерт, Савченко Олена, налоговый эксперт
Податки & бухоблік Травень, 2019/№ 34-35
Друк
Як подати фінансову звітність при виправленні помилки в декларації з податку на прибуток?

Виправлену фінзвітність можна подати в електронній або в паперовій формі. При цьому фінзвітність в електронному вигляді подають до надання уточнюючої декларації (або поточної декларації з додатком ВП).

А паперову фінзвітність подають за основним місцем обліку платника разом із супровідним листом. Ось тільки подавати фінансову звітність при виправленні помилки в декларації з податку на прибуток потрібно далеко не завжди. Пояснимо детальніше.

Фінансова звітність, яка подається разом з декларацією з податку на прибуток, має статус додатка до декларації (п. 46.2 ПКУ) і є її невід’ємною частиною (п. 46.1 ПКУ).

Фінансову звітність при виправленні помилки подають:

1) тільки якщо помилка вплинула на показники фінзвітності.

Якщо показники фінзвітності в результаті виправлення помилки не змінилися, подавати її разом з уточненкою не потрібно (БЗ 102.23.02)

Тому фінансову звітність при виправленні помилки не подають, якщо:

а) помилки припустилися виключно в декларації;

б) помилка «перетекла» в декларацію з бухобліку, але допущена в поточному році (нагадаємо: помилки поточного року згідно з бухобліковими правилами виправляють у періоді виявлення шляхом додаткової проводки або методом «червоне сторно», тобто фінзвітність за помилковий квартал коригувати не доведеться (детальніше про виправлення помилок у бухобліку див. «Податки та бухгалтерський облік», 2019, № 25, с. 5)).

Але! Незалежно від того, подається виправлена фінзвітність чи ні, у самій УД у таблиці «Наявність додатків» слід обов’язково поставити відмітку «+» навпроти додатка ФЗ;

2) навіть якщо помилка виправляється через додаток ВП (детальніше про виправлення через додаток ВП див. «Податки та бухгалтерський облік», 2019, № 25, с. 15).

Пам’ятайте: подаючи/не подаючи виправлену фінзвітність, у спеціальному полі УД або звітній декларації, до якої додається додаток ВП, ви на підставі п. 46.4 ПКУ маєте право пояснити, з якою метою подається / чому не подається така фінзвітність. Особливо актуальні такі пояснення будуть у разі, якщо фінзвітність подається при самовиправленні через додаток ВП. Адже в цьому випадку, крім виправленої фінзвітності за минулий період, платник подаватиме ще й поточну фінзвітність.

Як ми вже сказали, подати виправлену фінзвітність платник може в електронній або в паперовій формі.

Якщо ви обрали електронну форму, то спочатку потрібно подати виправлену фінзвітність, а вже потім УД або додаток ВП до звітної декларації. Якщо раптом система не прийме електронної фінзвітності або ви вирішили електронкою її не подавати, фінзвітність доведеться подати в паперовому вигляді. Паперова фінзвітність подається в контролюючий орган за основним місцем обліку із супровідним листом.

І ще, зауважте: фіскали наполягають, що виправленню підлягає не лише декларація за звітний період, у якому припустилися помилки, але й усі подальші декларації поточного року. Оскільки через наростаючий підсумок помилка вплинула і на їх показники (БЗ 102.23.02). Тобто якщо помилки припустилися в 1 кварталі 2018 року, то уточнити, на думку податківців, слід не лише декларацію за перший квартал, а й декларацію за півроку, три квартали та рік.

Чи потрібно повторно подавати фіскалам усю проміжну фінзвітність за рік помилки? На нашу думку, річної фінзвітності в цьому випадку буде цілком достатньо (детальніше див. «Податки та бухгалтерський облік», 2019, № 25).

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі