Податок на доходи фізичних осіб Тема оподаткування доходів працівників — одна з найважливіших і незмінно актуальних у бухгалтерському середовищі. Тому ми вирішили приділити їй особливу увагу і розглянути в цьому спецвипуску. Ітиметься тут про те, які нарахування й утримання слід робити роботодавцеві, що використовує працю найманих працівників, про правила сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного соцвнеску, а також про їх відображення в обліку та звітності.
Крім того, в кінці спецвипуску ви знайдете таблицю, що узагальнює інформацію про оподаткування виплат працівникам, необхідність проводити їх індексацію та компенсацію, а також про включення таких виплат до розрахунку середнього заробітку. Спецвипуск для вас підготували редактор Наталія Вороная, податковий експерт Наталія Чернишова та експерт з питань оплати праці Олена Огай.
Податкова соціальна пільга У попередньому розділі ми не раз згадували про податкову соціальну пільгу, покликану полегшити податковий тягар особам з невеликим розміром доходу. Тут же ми, нарешті, поговоримо про неї детально. Зокрема, з’ясуємо, кому саме, в яких розмірах, на яких умовах і в якому порядку її надають.
Військовий збір Як ви знаєте, не лише ПДФО «робить замах» на нарахований працівникам заробіток. У парі з ним виступає ще й військовий збір (далі — ВЗ). Але при його нарахуванні потрібно враховувати ряд нюансів. Усі основні правила справляння ВЗ — у цьому розділі.
Єдиний соціальний внесок Жодного роботодавця не омине стороною необхідність нарахування і сплати до бюджету ЄСВ. Про те, які саме доходи працівників обкладаються цим внеском, а також в якому порядку здійснюються нарахування і сплата ЄСВ, поговоримо в цьому розділі.
Виплати згідно з Інструкцією № 5 (ч. 1) З попередніх статей ви дізналися, як обкладаються ПДФО, ВЗ і ЄСВ суми, що виплачуються роботодавцем найманим працівникам. Тепер конкретизуємо цю інформацію за видами виплат.