З єдиного на загальну: запитання/відповіді

Альошкіна Наталя, податковий експерт
Податки & бухоблік Січень, 2020/№ 6
В обраному У обране
Друк
Щоб уникнути усіляких несподіванок, до зміни системи оподаткування треба підготуватися заздалегідь: вивчити усі гострі кути перехідно-реєстраційних моментів, проаналізувати податкові наслідки незавершених операцій. У цьому вам буде корисна наша стаття. У ній ми нагадаємо важливі перехідні моменти для колишнього третьогрупника, який з 1 січня перейшов на загальну систему оподаткування.

Запитання

Відповіді

ПДВ

Реєстрація після переходу

В якому випадку при переході зі спрощенки, що не передбачає сплату ПДВ, на загальну систему оподаткування суб’єкт господарювання зобов’язаний зареєструватися платником ПДВ?

За загальним правилом обов’язок реєстрації платником ПДВ настає, коли обсяг оподатковуваних* операцій (без урахування ПДВ) протягом останніх 12 календарних місяців сукупно перевищує 1 млн грн. (п. 181.1 ПКУ). Тому якщо в особи (п.п. 14.1.139 ПКУ), що перейшла з січня 2020 року на загальну систему оподаткування, обсяг операцій за період із січня по грудень 2019 року перевищив 1 млн, така особа зобов’язана зареєструватися платником ПДВ. У принципі, податківці цей постулат і не спростовують (101.02 БЗ).

У зв’язку з цим досить дивно виглядає висновок Верховного Суду (див. постанову ВС від 16.10.2019 р. № 1340/4383/18 // reyestr.court.gov.ua/Review/85058395), в якому сказано, що в розрахунок граничного обсягу для цілей реєстрації платником ПДВ береться період, який розпочинається з дати переходу зі спрощенки на загальну систему оподаткування. Тобто обсяг операцій, здійснюваних на спрощенці, в розрахунок «мільйонної» межі не враховується. Аргументують судді такий висновок тим, що в період роботи на спрощенці діяло звільнення від сплати ПДВ. Насправді, вважаємо такий висновок притягнутим за вуха, і він зовсім не виходить з вимог ПКУ

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд