Теми статей
Обрати теми

Як списати непридатну комп’ютерну та офісну техніку: найважливіші моменти

Казанова Марина, податковий експерт
Податки & бухоблік Травень, 2023/№ 38
Друк
На підприємстві є значна кількість комп’ютерної та офісної техніки (обліковується на рахунках 10; 11) в непридатному стані, яка вже досить тривалий час не використовується, але не була списана. Плануємо провести її списання. Як це правильно зробити? Чи можна все списати одним документом? Які є нюанси/ризики, пов’язані з процедурою списання?

У запитанні мова йде про непридатні об’єкти, які належать як до основних засобів (ОЗ), так і до малоцінних необоротних матеріальних активів (МНМА). В принципі, процедура їх списання однакова, за винятком деяких моментів (зокрема, наслідків з ПДВ).

Зупинимось лише на найважливіших моментах, які пов’язані з процедурою списання непридатних активів.

Якщо об’єкт непридатний для подальшого використання і не планується, що він буде продаватися, то фактично він перестає відповідати критеріям визначення активу (втрачає здатність приносити економічні вигоди). А значить, такий актив підлягає списанню.

Зазвичай, непридатні для подальшого використання активи виявляються під час річної інвентаризації (інвентаризація має забезпечувати виявлення таких активів). Але якщо такі активи не були «задокументовані» як непридатні під час річної інвентаризації, ніщо не забороняє провести їх списання і «поза межами» річної інвентаризації.

Мова може йти як про списання:

1) вже повністю замортизованих об’єктів, які не придатні для подальшого використання. Варто звернути увагу на те, що саме по собі досягнення нульової вартості не є причиною списання. Списання об’єктів здійснюється, якщо вони вибувають або не здатні більше приносити підприємству економічні вигоди. Детальніше про цей момент дивіться в статті «ОЗ замортизовані: що далі?» // «Податки & бухоблік», 2021, № 7;

2) так і об’єктів, які стали непридатними для використання ще до закінчення строку їх корисного використання.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі