Теми статей
Обрати теми

Пальне для генератора: все, про що потрібно пам’ятати

Децюра Сергій, податковий експерт
Друк
У воєнний час самостійне забезпечення себе електроенергією для деяких суб’єктів господарювання виявилося критично необхідним. Тому не дивно, що багато суб’єктів господарювання придбали собі бензинові чи дизельні електрогенератори. Але без палива використання таких генераторів неможливе. Тому далі поговоримо про те, на що саме слід звернути увагу підприємством, які використовують пальне для заправки своїх генераторів.

Ліцензії на зберігання

На час ВС. Відразу хочемо заспокоїти всіх, хто зберігає пальне для роботи генераторів у воєнний час: вони можуть протягом ВС робити це без ліцензії на зберігання. На це наразі вказує ст. 18 Закону № 481*. У ній чітко сказано, що на період дії ВС та протягом 30 днів з дня його припинення/скасування можна без ліцензії зберігати пальне для заправлення генератора (ст. 18 Закону № 481):

— в обсязі до 2000 літрів на кожний об’єкт, де є генератор;

— в обсязі, що перевищує 2000 літрів, на кожному об’єкті, де є генератор, але з обов’язковим поданням декларації про провадження господарської діяльності із зберігання пального.

* Закон України від 19.12.95 № 481/95-ВР.

Тому допоки діятиме ВС, перейматися через ліцензію на зберігання пального не варто.

Після ВС. А от якщо ВС закінчиться, то за загальним правилом, щоб зберігати пальне для заправки генератора, доведеться отримати ліцензію на зберігання пального на кожне місце зберігання пального. Про те, як це зробити, читайте у «Зберігання пального для власних потреб» // «Податки & бухоблік», 2023, № 33.

Хоча є випадки, коли можна уникнути отримання такої ліцензії і мати пальне для роботи генератора. Мова йде про

зберігання пального виключно у споживчій тарі до 5 літрів (включно) (БЗ 113.04)

Тому якщо у когось буде зберігатися пальне для генератора саме у такій тарі, то на його зберігання ліцензію і після закінчення ВС отримувати не слід.

Якщо ж зберігати пальне у тарі більшого об’єму, то це можна робити тільки після отримання ліцензії.

Звичайно, можна підійти до цієї проблеми з вигадкою. І, наприклад, говорити, що у каністрах обсягом більше 5 літрів пальне для заправки генератора не зберігається. Воно відразу заливається після доставки на підприємство у бак генератора. А як відомо, без ліцензії можна зберігати пальне у баку агрегата (БЗ 113.04).

Крім того, податківці не вимагають отримувати ліцензію на зберігання у випадку, коли на АЗС пальне заливається у каністру, а після його доставки на підприємство переливається з каністри у бак агрегата. Про це свого часу податківці зазначали у листі ДПСУ від 11.11.2020 № 4647/ІПК/99-00-09-03-03-06 (див. наш коментар до нього в «Податки & бухоблік», 2021, № 3).

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі