Теми статей
Обрати теми

Зберігання пального для власних потреб

Децюра Сергій, податковий експерт
Податки & бухоблік Квітень, 2023/№ 33
Друк
Щоб зберігати пальне для власних потреб, суб’єкту господарювання зазвичай потрібно мати ліцензію на зберігання пального, а інколи ще й доведеться стати платником пального акцизу. Тому далі поговоримо про ліцензування такої діяльності та інші специфічні правила, які слід ураховувати тим, хто зберігає пальне виключно для себе.

Питання ліцензійні

Перш за все, коли суб’єкт господарювання зберігає пальне для власних цілей, виникає запитання з приводу ліцензування такої діяльності.

Узагалі-то, питання ліцензування операцій зі зберігання пального визначає Закон № 481*. У ст. 1 цього Закону міститься термінологія. А от ліцензійні питання висвітлені у ст. 15.

* Закон України від 19.12.95 № 481/95-ВР.

Якщо подивитися на терміни, то термін «зберігання пального», визначений у ст. 1 Закону № 481, охоплює зберігання у тому числі і власного пального.

Нагадаємо, що термін «пальне» Закон № 481 запозичив у ПКУ, а саме передбачає використовувати його у значенні, яке наведено у п.п. 14.1.1411 ПКУ. Тобто ліцензія на зберігання пального потрібна у тих випадках, коли ви зберігаєте субстанції, коди УКТ ЗЕД яких наявні у п.п. 215.3.4 ПКУ.

Крім того, згідно зі ст. 15 Закону № 481 ліцензія отримується на місце зберігання пального. А термін «місце зберігання пального» визначений як місце (територія), на якому розташовані споруди, та/або обладнання, та/або ємності (!), що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування.

Отже, з цього випливає, що якщо пальне зберігається на підприємстві навіть для власних цілей, наприклад у ємностях (каністрах, резервуарах, бочках тощо), то підприємству слід отримати ліцензію на його зберігання.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі