№61

Податки & бухоблік, липень, 2024/№ 61 Інші номери журналу ›
  • Внески співвласників до ОСББ: облік та оподаткування Домашній добробут і затишок будуються руками самих співвласників багатоповерхового будинку. Але кожний окремий співвласник не може керувати будинком на свій лад. Тому щоб керування будинку враховувало інтереси всіх співвласників, керівництво здійснює певна організація. На сьогодні найпоширенішою формою управління багатоповерховим будинком є об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ). Тому сьогодні і поговоримо про те, як така організація має виконувати свої функції. А розпочнемо з фінансування її діяльності. Адже щоб ОСББ могло виконувати свої функції, співвласники багатоквартирного будинку мають сплачувати членські внески та інші платежі, визначені статутом. Про те, що це за внески і платежі, куди їх може витрачати ОСББ і як їх отримання / витрачання слід відобразити в обліку та звітності, ми поговоримо далі.
  • ОСББ відремонтувало водостоки: відображаємо в обліку Виконавець надав об’єднанню співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) акт виконаних робіт, де відображені витрачені матеріали і здійснені роботи з ремонту водостічної системи житлового будинку (всього на 120 тис. грн з ПДВ). Ремонт було виконано за рахунок цільових надходжень від співвласників. ОСББ — неплатник ПДВ. Як показати ці витрати на ремонт із залученням підрядника в бухгалтерському обліку? Розповідаємо.
  • ОСББ придбало не те обладнання, чи можна його продати? Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) придбало електрообладнання згідно з рекомендаціями аварійної компанії. Але виявилося, що потрібна інша модель цього обладнання. Постачальник відмовився від повернення товару (електрообладнання). Аварійна компанія готова викупити це електрообладнання в ОСББ, оскільки це її вина. Чи має право ОСББ продати цей товар? Розберемося з цією проблемою.
  • ОСББ придбало генератор: як його обліковувати? Перебої в електропостачанні внаслідок руйнування агресором цивільної інфраструктури змушують підприємства придбавати генератори. Не виняток — об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), які придбавають генератори для забезпечення потреб співвласників багатоповерхівок. Кому належать куплені ОСББ генератори? Як їх оприбуткувати на баланс ОСББ та амортизувати? Давайте з’ясуємо всі ці ОСББ-нюанси.
  • ОСББ і реєстрація платником ПДВ Здебільшого ОСББ не є платниками ПДВ. Але обов’язок зареєструватися платником ПДВ інколи може виникати і в ОСББ. Тому далі поговоримо про ці випадки.
  • Земельний податок у ОСББ Підкажіть, будь ласка, якщо в будинку є вбудовані нежитлові приміщення, то хто має платити земельний податок та подавати декларацію: ОСББ чи кожна юридична особа сама за себе?
  • Використання КПК головою ОСББ Голова ОСББ придбаває товари / послуги, призначені для госппотреб об’єднання, розраховуючись за них корпоративною карткою. Іноді платить через POS-термінал, іноді — готівкою, знятою в банкоматі. Чи можна так робити? Які підтвердні документи слід мати за такими операціями?
  • Чи може голова ОСББ виконувати свої обов’язки безоплатно? У статуті ОСББ прописано, що голова об’єднання виконує свої функції безоплатно. Чи не порушує це вимог законодавства і чи не буде через це претензій до ОСББ з боку податківців і Держпраці?
  • Матеріальна допомога мешканцям будинку від ОСББ Підкажіть, чи може ОСББ надавати матеріальну допомогу мешканцям багатоквартирного будинку, яким воно управляє? Якщо ні, то що можна запропонувати інше?
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі