Літня торгівля у МАФ: що там із дозволами? Поточний номер присвятимо виїзній торгівлі, літнім майданчикам та іншим малим архітектурним формам. Поговоримо про питання РРО/ПРРО та оприбуткування готівки, ліцензії, дозвільні документи та про пиво навинос (для декого влітку без нього ніяк ☺). Конкретно у цій статті обговоримо дозвільні документи щодо об’єктів торгівлі, зокрема малих архітектурних форм.
Як відкрити літній майданчик? З настанням теплих днів багато закладів відкривають свої літні майданчики. Але у цьому питанні без дозвільних документів ніяк не обійтися. Тож у цій статті розберемося з тим, як необхідно оформити відкриття літнього майданчика для вашого закладу, які документи отримати та куди для цього звертатися.
Розрахунки з покупцями при виїзній торгівлі Загалом торгувати на виїзді можна за будь-якої пори року. Однак зі зрозумілих причин виїзна торгівля активізується саме влітку. Тож обійти її, говорячи про літню торгівлю, ми не можемо. Розглянемо для початку особливості розрахунків із покупцями на виїзді.
Як оприбуткувати виручку при виїзній торгівлі Хоча фінсанкцій за недотримання касової дисципліни наразі можна не боятися, свідомо порушувати її не варто. Тим більше, що тут усе доволі просто. Розглянемо в цій статті окремі касові нюанси з прицілом на виїзних торговців.
Як зареєструвати РРО/ПРРО на виїзну торгівлю Зі статті «Розрахунки з покупцями при виїзній торгівлі» // «Податки & бухоблік», 2024, № 45 ви зрозуміли, що можливості уникнути застосування РРО/ПРРО на виїзді доволі обмежені. Тож у більшості випадків виїзним торговцям без касового апарата не обійтись. Що ж треба зробити для того, аби зареєструвати РРО/ПРРО і розпочати роботу на ньому.
ФОП торгує «на виїзді»: чи попросять у нього документи на товар? Традиційно питання документів на товар у ФОП викликає чимало сумнівів: потрібні вони чи ні? Хто їх може вимагати? А що буде, якщо їх немає? І чи існують якісь особливі вимоги до товарних документів для ФОП, які торгують на ярмарках, з авто, візків, лотків чи інших об’єктів виїзної торгівлі? Зараз все це з’ясуємо.
Торгівля пивом на розлив без споживання на місці продажу На сьогодні торгівля пивом на розлив (без споживання на місці) у ПЕТ-пляшки є доволі прибутковим бізнесом. І, як правило, цей бізнес активізується саме влітку. Але щоб займатися цим, слід ураховувати доволі багато вимог. Тому сьогодні поговоримо про те, хто і як має право торгувати пивом на розлив.
Продаж алкоголю на літньому майданчику Біля ресторану планується відкрити літній майданчик, на якому суб’єкт господарювання збирається продавати алкоголь. Чи можна так робити і якщо можна, то що слід урахувати щодо ліцензійних та РРО-правил. Відповіді на ці запитання шукайте нижче.
ФОП-єдинник починає займатися виїзною торгівлею Підприємець — платник єдиного податку має намір почати торгувати на виїзді (на ринках та ярмарках містами України). Як йому в такому випадку слід заповнити у Заяві на ЄП-реєстрацію інформацію про місце провадження господарської діяльності?
ФОП торгує / надає послуги по всій Україні: фактичну перевірку не проведуть? Часто у ФОП-єдиноподатника як місце провадження госпдіяльності значиться «торгівля на території України» або ж «місто…» (тобто без зазначення конкретної адреси). У свою чергу фактична перевірка проходить за фактичним місцем здійснення діяльності платника. Тож як у цьому випадку перевірятимуть фіскали? І чи можуть вони це взагалі зробити? Давайте розбиратися.