Валютні доходи платника єдиного податку: як рахувати і коли виникає Щоб бути платником єдиного податку (ЄП) і правильно визначати розмір податку до сплати (коли мова йде про платників групи 3), слід добре розуміти, які суми, отримані єдиноподатником, потрапляють до його як граничного, так і оподатковуваного доходу. Тому у сьогоднішній темі детально розберемо правила оподаткування ЄП окремих специфічних доходів. А розпочнемо розгляд цієї теми із оподаткування спрощенцями отриманої валютної виручки, адже правила оподаткування ЄП такої виручки мають чимало особливостей.
Доходи від продажу основних засобів (земельних ділянок) і ЄП-дохід Продаж основних засобів (ОЗ) хоча і є для єдиноподатників більше епізодичною операцією, проте може істотно вплинути на ЄП-дохід. Про те, як визначити ЄП-дохід від продажу ОЗ і що в такому разі врахувати, зараз поговоримо.
Вирахування з доходу і єдиний податок Платники єдиного податку доволі часто при здійсненні своєї діяльності отримують грошові кошти не у повному обсязі, а за вирахуванням різних комісій. Що це за випадки та як визначати платнику єдиного податку суму отриманого доходу, ми і обговоримо далі.
Поворотна фіндопомога і дохід єдиноподатників Платники єдиного податку можуть видавати і отримувати поворотну фіндопомогу. Якщо спрощенці здійснюють таку операцію, то у них виникає закономірне запитання: як видача та отримання такої допомоги впливає на їх оподатковуваний дохід. Відповідь на це запитання шукайте нижче.
Повернення, помилкові кошти, виправлення помилок і ЄП-дохід Іноді в єдиноподатників може виникати необхідність повернення грошей покупцям або коштів, що надійшли помилково. А часом з’являється потреба виправити реальні помилки. Як такі операції впливають на ЄП-дохід? Розбираємося.
Єдиноподатковий дохід ФОП і дохід фізособи: де розмежування? Єдиним податком (ЄП) оподатковують підприємницькі доходи ФОП-єдиноподатника. Пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті ніякого відношення до ЄП-доходу не мають — це громадянський дохід фізособи. З цим все зрозуміло. А от визначити статус надходжень на кшталт відшкодування — проблема. Тож давайте з’ясуємо, як тут розмежувати дохід ФОП від доходу фізособи.
Гарантійний платіж при оренді і дохід єдиноподатника Договором оренди може передбачатися необхідність сплати орендарем гарантійного платежу (зазвичай у розмірі місячної орендної плати). Причому залежно від домовленостей такий гарантійний платіж може або зараховуватися в рахунок сплати орендної плати за останній місяць оренди, або після закінчення договору оренди повертатися орендареві. Як такий гарантійний платіж впливає на ЄП-дохід — з’ясуємо в статті.
Чи є доходом спрощенця відшкодування витрат / збитків за рішенням суду? Уявімо, що єдиноподатник судиться: з податковою чи з іншим суб’єктом господарювання. Найскладніше позаду — суд виграно. Єдиноподатник очікує на компенсацію витрат чи відшкодування збитків за рішенням суду. І тут постає питання: а як оподатковувати отримані кошти? Чи є вони доходом єдиноподатника? Розбираємося.
Компенсації, гранти, цільові надходження: чи дохід єдиноподатника? Платники єдиного податку (ЄП), як юридичні особи групи 3, так і фізичні особи — підприємці (ФОП) можуть отримувати різного роду компенсації (наприклад, на працевлаштування внутрішньо переміщених осіб — ВПО), гранти та інші цільові кошти. Чи збільшуватимуть такі надходження єдиноподатковий дохід? Давайте розбиратися.
Перевищення ліміту ЄП-доходу: чи врятує новий розмір мінзарплати Розмір мінзарплати на 01.01.2024 — 7100 грн. А на 01.01.2025 — вже 8000 грн. За рахунок цього ліміти доходу платників єдиного податку (ЄП) у 2025 році автоматично зростуть. Чи допоможе це зростання тим платникам, які «трошки» перевищать ліміт у 2024 році? Розбираємось.
Безнадійна заборгованість і доходи спрощенця Усі звикли, що доходи спрощенця пов’язані з безпосереднім отриманням коштів на рахунок або в касу. Але є деякі категорії доходів, які з грошима прямо не пов’язані. Одна з таких категорій — безнадійна заборгованість. Про неї поговоримо в цій статті.