Вихідна допомога: пам’ятка для роботодавця Працівник звільняється. Наказ про звільнення видано. А чи має такий працівник право на вихідну допомогу? Відповідь на це запитання залежить від підстави звільнення. В яких випадках працівник має право на таку допомогу? Чи обов’язкова ця виплата? В якому розмірі виплачується вихідна допомога? Як її розрахувати? Що роботи, якщо допомогу виплатили, а суд поновив працівника? На ці та інші запитання, які стосуються вихідної допомоги при звільненні, ви знайдете відповіді в нашій статті.
Вихідна допомога: як розрахувати та оподаткувати? Про випадки, при настанні яких працівник може розраховувати на отримання вихідної допомоги, а також про нюанси її виплати ви могли прочитати в статті «Вихідна допомога: пам’ятка для роботодавця» // «Податки & бухоблік», 2024, № 86. Прийшов час розглянути питання розрахунку її суми та оподаткування.
Оплата за товар здійснюється третьою особою: ПДВ-наслідки Іноді оплату за договором за поставлені продавцем товари / послуги здійснює не їх покупець (отримувач), а третя особа. Або, навпаки, оплату покупець перераховує не постачальнику, а третій особі. На кого в цьому випадку постачальником складається податкова накладна? Чи зберігається у покупця — платника ПДВ право на податковий кредит у такому разі? Які останні роз’яснення податківців щодо наслідків цієї ситуації для продавця і покупця? Зараз все з’ясуємо.
Рахунок і торгівля за кордоном — без ввозу і вивозу: валютний нагляд Українська фірма придбаває і реалізує товар за межами України. Тобто – без ввозу і вивозу товарів на (з) митну(ої) територію(ї) України. Нашого читача цікавлять питання законності і валютного нагляду за такими ЗЕД-операціями. Зокрема: чи підпадають такі операції під валютний нагляд? Якщо кошти від таких операцій фірма отримає на рахунок, відкритий у іноземному банку, то чи мають такі кошти обов’язково повертатись в Україну? Якщо так, то — в які строки? Давайте разом розглянемо ці та інші, пов’язані з такими операціями, питання.
Привид працівника з минулої реєстрації ФОП ФОП у свій час знявся з держреєстрації ФОП, а зараз зареєструвався знов. Але отримав дзвінок із Центру зайнятості, мовляв, за ним досі числиться не звільнений працівник. Але ця людина вже невідомо де. Що робити ФОП?
Автосервіс-спрощенець і заміна оливи під час техобслуговування Підприємство — платник ЄП групи 3 (без сплати ПДВ) займається технічним обслуговування та ремонтом автотранспортних засобів (автосервіс) і тому має код КВЕД 45.20 «Технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів». Чи може підприємство надавати послуги з ремонту автомобілів з одночасною заміною в ньому мастила (оливи) іншим юридичним особам за наявності також КВЕД 47.30 «Роздрібна торгівля паливом»?