Останнім часом у мережі завірусилися ☺ листи, що є збіркою відповідей ДПСУ на запити Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики і Мінфіну. В них головне податкове відомство висловлює свою офіційну позицію щодо застосування окремих норм податкового законодавства. А з урахуванням того, що ці листи адресовані «нагору», можна припустити, що кожне слово в них зважене й перевірене на відповідність законодавству. І в найближчому майбутньому вся ця тріада (Комітет, Мінфін і ДПСУ) одностайно триматиметься на заявлених у листах позиціях.
Зараз коментуватимемо одне запитання з цього листа під номером 18. Бо відповідь на нього не лізе ні в які ворота — і ви, шановні читачі, маєте про це знати.
Ситуація. Вона доволі проста, тож давайте спробуємо розібратися з нею самостійно. ФОП відправляє товар «Новою поштою» 30.12.2024 та 31.12.2024. Вибиває фіскальні чеки покупцям із видом оплати «післяплата». Частину замовлень покупці ще не забрали. Частково кошти надходять на поточний рахунок 02.01.2025. В задачці питається:
за якою датою ФОП визначати дохід: за датою фіскального чека чи за датою зарахування коштів на поточний рахунок?
Оскільки система оподаткування, на якій перебуває ФОП, не вказана, дамо відповідь на це запитання для обох: загальної і спрощеної.