Лікарняні та декретні внутрішньому суміснику: призначаємо та оплачуємо На продовження теми «Внутрішнє сумісництво» (початок теми див. у статтях «Нараховуємо зарплату та інші виплати внутрішньому суміснику» та «Оподаткування виплат внутрішнім сумісникам» // «ОП», 2017, № 9, с. 10, с. 17) у цій статті ми обговоримо питання, пов’язані з призначенням та розрахунком лікарняних і декретних виплат працівникам — внутрішнім сумісникам.
Відпустка для догляду за дитиною до 16 років: відображаємо у ЄСВ-звіті Працівниці нашої організації з 12 червня 2017 року надано відпустку без збереження заробітної плати до досягнення дитиною 16 років (дитина хвора на цукровий діабет І типу). Чи необхідно подавати індивідуальні відомості на цю працівницю до системи персоніфікованого обліку за період такої відпустки?
Компенсація зарплати: виплата боргів у червні 2017 року Якщо роботодавець своєчасно не виплатив працівникам зарплату, то він зобов’язаний при виплаті такої заборгованості нарахувати і виплатити компенсацію. Така компенсація належить у разі затримки виплати зарплати на один календарний місяць і більше. Причому компенсують «чисту» зарплату (за мінусом утриманих податків, зборів і внесків), і тільки в тому випадку, якщо індекс споживчих цін (далі — ІСЦ) наростаючим підсумком за період невиплати перевищить 100 %.
Учитель & керівник гуртка: як оплатити працю за гурткову роботу У загальноосвітньому навчальному закладі учитель працює ще й за посадою керівника гуртка. За тарифікацією обсяг його гурткової роботи становить 1 годину на тиждень. Як оплати працю такого педагога за посадою керівника гуртка — виходячи з тижневого навантаження, яке становить 1 годину, або виходячи з 4 годин, указаних у табелі обліку використання робочого часу? Чи передбачені позначення для відмічання годин гурткової роботи у табелі обліку використання робочого часу?
Як оплатити викладачу-суміснику курси підвищення кваліфікації У школі естетичного виховання один із викладачів працює за сумісництвом. За основним місцем роботи він обіймає педагогічну посаду в іншому навчальному закладі, від якого його направлено на курси підвищення кваліфікації. Як оплатити за сумісництвом (у школі естетичного виховання) дні, коли викладач проходить курси підвищення кваліфікації від основного місця роботи?
Заступник директора гімназії & учитель: коли бути підвищенню за педзвання Заступник директора гімназії здійснює викладацьку роботу. За посадою учителя у нього є педагогічне звання «старший учитель». За результатами атестації йому присвоєне педагогічне звання «учитель-методист». За якими посадами учителю належить підвищення посадового окладу за вказані педагогічні звання? Чи необхідно здійснювати підвищення посадового окладу за наявність кожного з названих педагогічних звань?
Дитячий лікар-невролог: визначаємо розмір надбавки за напруженість у роботі Наказом МОЗ від 11.10.93 р. № 214 для лікарів-неврологів, які ведуть амбулаторний прийом дітей з ураженою нервовою системою та дітей-інвалідів, передбачено виплату надбавки за напруженість у роботі в розмірі не менше 30 % схемного посадового окладу. При цьому про виплату надбавки за напруженість у роботі у розмірі до 50 % посадового окладу також ідеться в Умовах оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519. В якому розмірі слід виплачувати надбавку за напруженість у роботі лікарю-неврологу дитячого неврологічного кабінету центру первинної медико-санітарної допомоги?