Лікарняні в Податковому розрахунку та Д1: від класики до тонкощів Тема відображення лікарняних в Об’єднаному звіті не нова. Проте час від часу варто пригадувати правила та слідкувати за новинами. Тож розглянемо насущні питання відображення лікарняних у Податковому розрахунку та його додатках.
Лікарняні в 4ДФ: увага на виплату Суми нарахованих лікарняних знаходять своє відображення в загальній сумі зарплати, але при цьому мають свої нюанси. Розберемо детально, як заповнювати додаток 4ДФ, якщо виплата нарахованих лікарняних затримується.
Забули показати лікарняні в Податковому розрахунку: виправляємося Працівник (основний, без інвалідності) хворів із 1 по 8 лютого 2022 року (8 календарних днів). Лікарняні йому нараховані в лютому в сумі 2238,80 грн (у тому числі за 5 днів за рахунок роботодавця — 1399,25 грн і за 3 дні допомога по тимчасовій непрацездатності від ФСС — 839,55 грн). Лікарняні за рахунок роботодавця виплачені своєчасно разом із зарплатою за лютий. А допомога від ФСС надійшла та виплачена 30 березня 2022 року. Сума зарплати за відпрацьований час у лютому становить 6868,96 грн. У липні з’ясувалося, що нарахування лікарняних та їх виплату забули відобразити в Податковому розрахунку за І квартал. При цьому ЄСВ, ПДФО та ВЗ із суми лікарняних сплачені своєчасно. Як виправити помилку?
Переведення + звільнення: як відобразити в Д5? Працівницю бюджетної установи з 03.06.2022 переведено на посаду бухгалтера. До цього вона обіймала посаду економіста. 29.06.2022 її звільнено за власним бажанням. Як у зазначеному випадку слід заповнити додаток 5 Податкового розрахунку?
Відпустки педагогів: що змінив новий трудовий Закон? Законотворці врегулювали порядок надання щорічних відпусток працівникам, для яких їх тривалість становить більше ніж 24 календарні дні. Відповідні зміни запрацювали завдяки Закону № 2352*. Як це позначиться на відпустках педагогів? Про це розповімо в статті.
Атестація робочих місць: усе за планом Атестація робочих місць. Для чого вона потрібна? Коли та як її проводити? Чи можна обійтися без неї, особливо у складний воєнний час? Про все це розповімо в цій статті.
Звільнення за угодою сторін у відпустці без збереження зарплати Працівник, який перебуває у відпустці без збереження зарплати, звільняється за угодою сторін 29.07.2022. Чи можна звільнити працівника в день відпустки без збереження зарплати за угодою сторін? Чи треба її переривати? Яка при цьому процедура звільнення?
Звільнення у відпустці без збереження зарплати: що з відпускною компенсацією та ЄСВ Працівник (основний, без інвалідності) з 01.03.2022 по 29.07.2022 перебуває у відпустках без збереження зарплати (з 1 по 31 березня — у «карантинній» відпустці, а з 1 квітня по 29 липня — у «воєнній» відпустці). Звільняється 29.07.2022 (останній робочий день за графіком його роботи). Чи враховуються дні таких відпусток до відпускного стажу щорічної відпустки? Якщо в місяці звільнення буде нарахована тільки компенсація за дні невикористаної відпустки, то чи потрібно виконувати правило про сплату ЄСВ з МЗП?
Лікарняні під час простою: позиція Мінсоцполітики змінилася Ще нещодавно Мінсоцполітики обґрунтовувано погоджувалося з оплатою лікарняних під час простою не з вини працівника, який оплачувався не нижче 2/3 посадового окладу. Під час воєнного стану багато роботодавців були вимушені запровадити простій. Ба більше, такий простій виявився довготривалим. А хворіти працівники менше не стали. Як змінилася наразі думка відомств щодо оплати лікарняних у період простою, розглянемо та проаналізуємо в статті.
Неповний робочий день: як обчислити зарплату? Працівникові підприємства з 1 липня 2022 року встановлено режим неповного робочого дня (4 години на день при 8-годинному робочому дні та 5-денному робочому тижні). Розмір його окладу становить 7500 грн. Із 11 по 15 липня він перебував у відпустці без збереження зарплати. Як обчислити зарплату працівника за липень?
Зміни у трудовому законодавстві: нововведення на період війни 19 липня 2022 року набрав чинності Закон № 2352*. У ньому і скасування середнього заробітку військовим, і запровадження дистанційної взаємодії між працівником і роботодавцем, і додаткові підстави для звільнення, і оновлені правила призупинення дії трудового договору, і змінена норма щодо тривалості щорічних відпусток під час війни тощо. Змін чимало. Деякі з них із нами залишаться назавжди, а деякі — тільки на період війни. Про останні й поговоримо в цій статті. Тож давайте розбиратися.
Зміни в трудовому законодавстві: як тепер надавати відпустки Тільки-но роботодавці більш-менш розібралися з «воєнним» обмеженням щорічної відпустки у 24 календарні дні, як ця норма була змінена. Так, із 19.07.2022 запрацював новий Закон № 2352*. Він ще більше заплутав роботодавців, адже вносить зміни і до порядку надання щорічної відпустки, і навіть запроваджує зовсім новий вид відпустки. Тож давайте розбиратися, що й до чого.
Зміни в трудовому законодавстві: як призупиняти дію трудового договору Призупинення дії трудового договору — зовсім новий механізм у трудовому законодавстві. Незважаючи на це, роботодавці ним користуються дуже активно. Тому законодавці вирішили більш детально прописати весь цей механізм, щоб усунути можливість двоякого трактування. Тож давайте розбиратися, що змінилося.