№20

Оплата праці, жовтень, 2024/№ 20 Інші номери журналу ›
  • Спецстаж в Об’єднаному звіті: нюанси для доглядової відпустки Головний спеціаліст держоргану одразу після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, а саме з 28.08.2024, пішла у відпустку для догляду за дитиною до 3 років. Чи зараховується період доглядової відпустки до держстажу? Чи потрібно час перебування працівниці у такій відпустці відображати в додатку Д6 до Об’єднаного звіту?
  • Звільнення за власним бажанням і попередження за два тижні Найпоширенішою підставою для звільнення є власне бажання працівника. Але окрім бажання вона передбачає попередження роботодавця про звільнення за два тижні. Про нюанси і «підводні камені» цього попередження розкажемо у статті.
  • Компенсація: виплата зарплатних боргів у жовтні 2024 року Якщо роботодавець вчасно не виплатив працівникам зарплату, то він зобов’язаний при виплаті такої заборгованості нарахувати і виплатити компенсацію.
  • Відпустки держслужбовцям-2024: роз’яснення від Мінекономіки та НАДС Законодавці зобов’язали держслужбовців використати щорічні відпустки за останній робочий рік до кінця 2024 року. Якщо вони не будуть використані, то доведеться виплатити відпускну компенсацію. Кінець 2024 року наближається, а запитання з цього приводу залишаються. Тож як не крути — без офіційних роз’яснень від компетентних органів тут не обійтись. Нещодавно ми отримали такі роз’яснення і сьогодні поділимось ними з вами.
  • Індексація зарплати бюджетників: коефіцієнти для листопада 2024 року Для більшості категорій працівників бюджетної сфери посадові оклади востаннє підвищувались у січні 2024 року. Яка ситуація складається у зв’язку з цим з індексацією зарплати у листопаді 2024 року? Відповідь на це запитання — у нашій статті.
  • Зовнішнє звіряння з військового обліку: як і коли проводити Окрім внутрішнього звіряння з військового обліку*, підприємства також мають звіряти списки персонального військового обліку з обліковими даними документів ТЦКСП. Як це зробити, розповімо далі.
  • Перехідна відпустка та «порожній» місяць: заповнюємо Д1 та 4ДФ У серпні 2024 року працівнику нараховані відпускні за дні перехідної відпустки з серпня на вересень. З наступного дня після закінчення оплачуваної відпустки у вересні працівник пішов у відпустку без збереження зарплати до кінця вересня. У вересні зарплатних нарахувань не було. Як заповнити Д1 та 4ДФ Податкового розрахунку за серпень і вересень 2024 року?
  • Середня для відпускної компенсації: відпрацьовано місяць з 1-го по 31-е число Працівника прийняли на роботу 1 жовтня 2024 року. Він звільняється 31 жовтня 2024 року. Як розрахувати йому компенсацію за невикористану щорічну основну відпустку, якщо він відпрацював один повний місяць?
  • Вихід із доглядової відпустки: який місяць «базовий» для індексації? Працівниця підприємства (економіст) має приступити до роботи з 21 жовтня 2024 року після закінчення відпустки для догляду за дитиною до 3 років. Останнє підвищення окладу за її посадою було у квітні 2024 року. Який місяць буде «базовим» для індексації зарплати працівниці?
  • Завищили суму лікарняних/декретних: чи буде штраф? Ситуація. Роботодавець нарахував лікарняні, подав заяву-розрахунок до ПФУ, отримав страхові кошти та виплатив їх працівнику. Але згодом виявилось, що сума страхових коштів була завищена через помилку в розрахунках (нараховано більше, ніж було потрібно). Чим це загрожує роботодавцю?
  • Доплата за науковий ступінь: чи залежить від навантаження? З 1 жовтня 2024 року до закладу загальної середньої освіти (далі — ЗСО) на посаду вчителя було прийнято працівника, який має науковий ступінь кандидата педагогічних наук. При прийнятті на роботу йому було встановлено навчальне навантаження обсягом 14 годин на тиждень. Чи враховувати при нарахуванні доплати за науковий ступінь обсяг навантаження?
  • Оренда рухомого майна у працівника: оподаткування, місце сплати ПДФО та ознака в 4ДФ Працівника прийняли на роботу за трудовим договором. Форма організації праці — дистанційна. Підприємство-роботодавець орендує у цього працівника ноутбук і сплачує йому щомісяця орендну плату. Як оподаткувати суму оренди? За чиїм місцезнаходженням платити ПДФО? Чи потрібно окремо подавати Податковий розрахунок з додатком 4ДФ на дистанційника?
  • Медсестра у закладі освіти: щорічна відпустка та «оздоровчі» Яка тривалість щорічної відпустки медичної сестри закладу загальної середньої освіти (далі — ЗСО)? Чи має вона право на виплату допомоги на оздоровлення при наданні відпустки?
  • Відпускна середня сумісника: в розрахунковому періоді неоплачена хвороба За графіком відпусток працівник-сумісник має піти у щорічну основну відпустку з 28 жовтня 2024 року. Розрахунковий період для обчислення відпускної середньоденної зарплати — жовтень 2023 — вересень 2024. У ньому є дні хвороби, які не підлягали оплаті. Чи виключати їх з розрахунку середньої зарплати?
  • Звільнення за вироком суду: коли можливе і як оформити В деяких випадках набрання законної сили вироком суду може стати для роботодавця підставою для звільнення засудженого працівника. Що це за випадки та які особливості слід урахувати роботодавцю при припиненні трудових відносин із таким працівником, розповімо в цій статті.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі