Бюджетна бухгалтерія, липень, 2016/№ 26

 • Інформаційна сторінка
 • Про обчислення допомоги по вагітності та пологах Лист від 23.06.2016 р. № 215/18/99-16
 • Щодо суми індексації при неповному робочому часі Лист від 25.02.2016 р. № 75/10/136-16
 • Надання платних соціальних послуг терцентрами Наприкінці 2015 року Мінсоцполітики затвердило Методичні рекомендації розрахунку вартості соціальних послуг. У зв’язку з виходом цього документа у наших читачів та учасників форуму з’явилось чимало запитань щодо того, як саме тепер правильно розраховувати вартість платних соціальних послуг. Саме цьому ми і приділимо увагу у статті.
 • Визначаємо тривалість щорічної відпустки для помічника вихователя дитсадка Якої тривалості має бути надана щорічна основна відпустка помічнику вихователя у дошкільному навчальному закладі? Чи має він право на щорічну додаткову відпустку за ненормований робочий день?
 • Чи можна надати щорічну відпустку у вихідні дні? Працівник державної бюджетної організації працює позмінно (одну добу працює, три доби є вихідними). Згідно з колективною угодою він має право на щорічну оплачувану відпустку — 24 календарні дні. Чи має право цей працівник використати частину відпустки, а саме — два календарні дні у свої вихідні (згідно з графіком роботи)? Наприклад: 13-го червня він працює за графіком, а на 15, 16 червня просить два календарні дні відпустки. Чи зменшується при цьому місячна норма робочого часу?
 • Сільського голову — у відпустку З настанням сезону відпусток значно збільшилася кількість звернень до редакції із запитаннями, зокрема, як оформити вибуття у щорічну оплачувану відпустку керівника органу місцевого самоврядування. Також наших читачів хвилює — яким чином покласти виконання його обов’язків на іншу посадову особу з правом підпису бухгалтерських документів, аби не «паралізувати» роботу органу місцевого самоврядування на час відпочинку керівника.
 • Індексація стипендій у липні-2016 Індексації підлягають грошові доходи громадян, отримані у гривнях на території України. Виплати, що мають разовий характер, не індексують. Це означає, що індексації підлягають не лише доходи, пов’язані з оплатою праці, а й, зокрема, стипендії. Про нюанси індексації стипендії і йтиметься далі.
 • Індексуємо зарплату за липень-2016 Інфляція, наче гойдалка: то її рівень підскакує вгору, то падає вниз. Так, після квітневого підвищення (коефіцієнт інфляції — 103,5 %) рівень інфляції знову впав (коефіцієнт інфляції за травень — 100,1 %). Такі скачки впливають на коефіцієнти індексації зарплати. Але чи позначилося це на індексації зарплати працівників бюджетних установ? Як індексувати їх зарплату в липні 2016 року? Про це розповімо в нашій консультації.
 • Обмеження щодо суми декретних: роз’яснення Мінсоцполітики Ми вже розглядали на сторінках нашого видання* порядок розрахунку лікарняних і допомоги по вагітності та пологах з урахуванням обмежуючих показників, установлених Законом № 1105 та Порядком № 1266. Але з дзвінків наших читачів з’ясувалося, що деякі «непрацездатні» фонди (ФСС з ТВП) на місцях по-іншому трактують норми цих документів. Щоб поставити всі крапки над «і», ми звернулися за роз’ясненнями до Мінсоцполітики**. У чому, власне, питання? Чому саме до цього відомства? Що нам відповіли? Зараз усе розкажемо!
 • Виплачуємо «оздоровчу» допомогу практичному психологу лікарні Чи має практичний психолог, який працює у міській лікарні, право на матеріальну допомогу на оздоровлення? Якщо так, то в якому розмірі надається така допомога?
 • Встановлюємо оклад помічнику вихователя ЦСПРД До штату районного центру соціально-психологічної реабілітації дітей (ЦСПРД) на посаду «помічник вихователя» приймається працівник, який має педагогічну освіту. У зв’язку з цим виникають питання:
  — який тарифний розряд необхідно встановити такому працівнику;
  — чи має право зазначений працівник на підвищення посадового окладу згідно з Інструкцією, затвердженою наказом МОН від 15.04.93 р. № 102?
 • Учитель перебуває у соцвідпустці для догляду за дитиною і працює: чи виплачувати допомогу на оздоровлення Учитель, перебуваючи у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трьох років, працює неповний робочий день у тому ж навчальному закладі. Чи необхідно їй виплатити допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки?
Перейти до номеру
 • № 28/1
 • № 28
 • № 27
 • № 25
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить