Важливі цифри — 2017: працеоплатний калейдоскоп Новина про підвищення з 1 січня 2017 року мінімальної зарплати до рівня 3200 грн. та впровадження реформи щодо оплаті праці бентежила розум і роботодавців і самих працівників ще кілька місяців тому. І от із гучного законопроекту № 5130 «виріс» уже Закон № 1774. У чому суть нових «фішок»? З чим тепер доведеться працювати на «працеоплатній» ниві? Давайте вивчати.
Нова добре забута стара доплата до МЗП З 1 січня 2017 року відбулися великі зміни у трудовому законодавстві в частині визначення мінімальної заробітної плати. Розмір мінімальної зарплати «відв’язали» від розміру прожиткового мінімуму на працездатну особу. Останній (1600 грн.) удвічі менший від МЗП (3200 грн.). Рівень мінімальної зарплати тепер забезпечується не лише за рахунок посадового окладу, а й за рахунок різних доплат, надбавок і премій. При цьому державою гарантовано: розмір зарплати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижче розміру мінімальної зарплати. Як потрібно виконувати цю державну гарантію на практиці, ми розглянемо сьогодні.
Визначаємо оклади «обслуговуючим» робітникам з 1 січня 2017 року Як з 1 січня 2017 року визначити посадові оклади робітникам, які зайняті обслуговуванням органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, судів та інших органів згідно з наказом Мінпраці від 02.10.96 р. № 77?