Установа отримує доходи за спеціальним фондом: коли реєструватися платником ПДВ Бюджетна установа — професійний аграрний ліцей — має земельну ділянку, вирощує зернові культури, залишки реалізує. Установа не є платником ПДВ. За 2017 рік надходження за спеціальним фондом склали 1100 тис. грн., з них: доходи від надання платних послуг (курси з підготовки водіїв, плата за харчування) — 110 тис. грн. та доходи від господарської діяльності (у тому числі від реалізації зернових культур) — 990 тис. грн. У зв’язку з цим виникли запитання: чи потрібно установі реєструватись платником ПДВ та на яких умовах оподаткування установа може здійснювати діяльність надалі?
Медогляди: коли є звільнення від ПДВ, а коли — ні Нещодавно прочитали публікацію у вашій газеті «Медогляди і ЄРПН: точки дотику» («Бюджетна бухгалтерія», 2018, № 15) і в нас виникло запитання щодо трактування п.п. 197.1.5 ПКУ. Зокрема, чи звільнені від оподаткування ПДВ послуги з проведення попередніх та періодичних медичних оглядів працівників за направленням роботодавців? Тобто наш заклад проводить такі медогляди не за ініціативою громадян, а на підставі договорів з юридичними особами — їх роботодавцями. Оплачують ці послуг також юридичні особи.
Переплата зарплати у минулому році: як бути цьогоріч Згідно з актом ревізії у нашій установі було виявлено переплату заробітної плати за 2017 рік у сумі 542,80 грн. Це порушення було усунуто шляхом утримання із заробітної плати працівника у сумі 542,80 грн. та зменшення нарахування ЄСВ на суму 119,42 грн. за поточний місяць. Чи потрібно ці кошти перераховувати до загального фонду держбюджету? Як правильно відобразити ці операції у бухгалтерському обліку?
Безоплатне отримання ОЗ в межах одного розпорядника: який критерій застосовувати Бюджетна установа на підставі рішення організації вищого рівня безоплатно отримала від іншої бюджетної організації основний засіб (пилосос), який обліковувався на субрахунку 1014. Ці установи підпорядковані одному розпоряднику бюджетних коштів. Передача майна оформлена Актом приймання-передачі основних засобів, у якому зазначено: первісна вартість пилососу — 3800 грн., сума нарахованого зносу — 1235 грн. У зв’язку з цим в установи, яка отримала майно, виникли запитання:
1. Чи можна обліковувати отриманий об’єкт у складі основних засобів, як це було у його попереднього власника?
2. Чи обов’язково встановлювати новий інвентарний номер на такий об’єкт?
3. За якою вартістю оприбуткувати такий об’єкт? Чи необхідно встановлювати на нього справедливу вартість?
«Середня» для відпускних: розраховуємо правильно Наближається літо — традиційна пора відпусток. Хтось планує провести відпустку на дачі, інші збираються відпочити на морі. Але у будь-якому випадку усім відпускникам мають бути виплачені відпускні. Кожен бухгалтер знає, що для їх розрахунку спочатку потрібно обчислити середню зарплату. Які виплати включати до розрахун ку «середньої», а які ні? Як правильно визначити розрахунковий період? Відповіді на ці та інші запитання ви знайдете у нашій сьогоднішній статті.
Використання залишків коштів від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва До місцевого бюджету в 2011 році надійшли кошти від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва. Станом на 01.01.2018 р. маємо залишок коштів від цих надходжень за спеціальним фондом місцевого бюджету. Згідно із ст. 209 Земельного кодексу України ці кошти можна «…використати на освоєння земель для сільськогосподарських і лісогосподарських потреб, поліпшення відповідних угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм та проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, проведення нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі не допускається». Але на сьогодні кошти за призначенням, встановленим ст. 209, не використано. Чи має право ОМС своїм рішенням спрямувати залишки таких коштів за спеціальним фондом на видатки за загальним фондом?