«Дитячий» лікарняний: шпаргалка від ФСС ФСС у листі від 22.04.2020 р. № 1087-03-1 нагадав важливі правила надання листка непрацездатності по догляду за хворою дитиною.
Технічні засоби реабілітації: від планування в кошторисі до відображення в бухобліку Візки, милиці, ходунки, протезно-ортопедичні вироби, засоби для переміщенні та підйому — все це для людей з особливими потребами без перебільшення предмети першої необхідності. Тож закономірно, що забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації для їх соціальної адаптації, полегшення умов праці і побуту гарантовано державою. Безпосередньо виконання цього обов’язку покладено на органи соціального захисту населення. Причому забезпечення засобами реабілітації далеко не завжди полягає в їх закупівлі та передачі безпосереднім користувачам. Іноді такі вироби видаються на прокат і підлягають поверненню. Деколи виникає потреба в їх ремонті. Водночас не рідкість і виплата компенсації за самостійно придбані засоби реабілітації. Тож у цій статті розповімо, як правильно планувати видатки на здійснення цих заходів у кошторисі та відображати ці операції на рахунках бухобліку.
Усунення наслідків негоди: оформляємо документи Щорічно в нашій країні виникають різні надзвичайні ситуації, що призводять до виникнення загрози життю населення та значних матеріальних збитків. Не обійшлося без стихій і цього року. Через негоду в багатьох областях України було порушено нормальні умови життєдіяльності населення та завдано значних матеріальних збитків як установам, так і населенню. Звісно, якщо має місце пошкодження або знищення будь-якого майна в установі, у бухгалтера виникає безліч запитань. Насамперед вони стосуються правильного документального оформлення операцій, пов’язаних з усуненням наслідків негоди. Тож у цьому матеріалі з’ясуємо, з оформленням яких документів доведеться зіткнутися, якщо негода завдала лиха.
Багаторічні насадження: як видалити та що врахувати Приводом для написання цієї статті став лист сільської ради. Наші читачі розповіли, що в них на балансі є фруктовий сад, який вже старий і не плодоносить. Розташований цей сад на місці, де за генпланом мають бути будівлі. І ось працівники сільської ради запитують, як провести списання цього фруктового саду. Розповідаємо.
Як передати ТМЦ, якщо матеріально відповідальна особа переходить на іншу посаду У нашій установі завгоспа (матеріально відповідальну особу) з 25 серпня переводять на іншу посаду. На його посаду прийматимемо іншого працівника з 26 серпня. Допоможіть розібратися, як правильно передати ТМЦ новій матеріально відповідальній особі? Коли треба провести інвентаризацію?
ПСП для відпускниці: правильно розподіляємо доходи Працівниця була у щорічній відпустці тривалістю 14 календарних днів з 01.08.2020 р. Відпускні у сумі 2300,00 грн були виплачені 27.07.2020 р. Також у липні їй нарахована зарплата у розмірі 5800,00 грн. До розрахункової платіжної відомості за липень увійшли липнева зарплата та відпускні за серпень. У серпні працівниці нараховано зарплату 3780,00 грн. Вона має двох дітей віком до 18 років. Чи застосовується ПСП до її доходу в серпні?
«Зайві» відпускні: коли утримувати, а коли ні На початку вересня 2020 року в установі будуть проводитись звільнення: за скороченням штату, за угодою сторін і за власним бажанням працівників. Деяким із цих працівників відпустку надали наперед, і на момент звільнення у них будуть перевикористані дні відпустки. Чи потрібно утримати «зайві» відпускні та як це правильно зробити?