№31

Бухгалтер 911, липень, 2015/№31 Інші номери журналу ›
 • Як використовувати зайві гроші на ПДВ-рахунку? У вас утворився солідний залишок грошових коштів на ПДВ-рахунку? Як ними можна розпорядитися? Чи можна їх використовувати в рахунок сплати інших податків чи заявити назад на поточний рахунок? Відповіді на ці запитання — у сьогоднішній статті.
 • Коригування відпускних: базові правила Підвищення зарплати — це добре. Але! При нарахуванні відпускних у розрахунку може брати участь і зарплата до підвищення. Виходить, що відпочивати «невигідно» і, щоб не втратити «грошики», потрібно відмовлятися від відпочинку? Ні в якому разі! Законодавці все продумали і зобов’язали роботодавців коригувати виплати, що враховуються при розрахунку середньої зарплати, якщо в розрахунковому періоді було підвищення заробітку. Потрібну інформацію за темою ми вже для вас приготували.
 • Якщо не приходить підтвердження про реєстрацію ПН? Як бути, якщо ПН відправили на реєстрацію до ЄРПН, а квитанція, що підтверджує факт її реєстрації, не приходить?
 • Середній заробіток мобілізованого працівника: якщо справляли ЄСВ Працівника мобілізували в травні 2015 року. На середню «мобілізаційну» зарплату за травень 2015 року підприємство нарахувало ЄСВ «знизу» та «зверху». У таблиці 6 Звіту за формою № Д4 на нього було сформовано рядок з кодом категорії застрахованої особи «47». У червні 2015 року (після подання Звіту за формою № Д4 за травень 2015 року) було прийнято рішення отримувати з бюджету компенсацію виплаченого середнього заробітку мобілізованому працівнику (подано відповідний звіт до органу соцзахисту населення). У цьому ж місяці суми ЄСВ, які справлялися з такої виплати в травні, було відсторновано у бухобліку. Як таке сторнування відобразити у Звіті за формою № Д4?
 • Помилки по додатковій базі ЄСВ за січень — квітень 2015 року У січні 2015 року підприємство помилково не виконало вимогу про сплату ЄСВ з МЗП* за основним працівником, у якого база справляння ЄСВ була нижче МЗП. У березні та квітні 2015 року помилково було сплачено ЄСВ виходячи з розміру МЗП за працівниками, які були звільнені, не відпрацювавши повний місяць. Донарахування ЄСВ за січень і сторнування за березень і квітень 2015 року здійснено в липні. Як це відобразити у звітності з ЄСВ?
 • ДФСУ vs роботодавці-коефіцієнтники: третя версія Податківці не встигають змінювати свої фіскальні консультації в ЗІР під загальною ідеєю «Донараховуєш ЄСВ виходячи з мінзарплати — не маєш права на понижуючий коефіцієнт». Сьогодні пропонуємо розглянути останню (третю) версію.
 • Книги ППЄПов: готівкові нюанси У минулому номері журналу «Бухгалтер 911» ми розглянули нові форми Книги обліку доходів (і витрат), які «презентував» ППЄПам Мінфін, а також порядок їх ведення. Але є два нюанси, які ми залишили «на закуску», чекаючи набуття чинності наказом № 579* (набув чинності 28.07.2015 р.). Стосуються вони тих ФОП на ЄП, які займаються торгівлею за готівку. Подробиці — далі.
 • Звітне питання: екоподаток, плата за воду й інше «рентне» Час подання звітності за перше півріччя вже давно настав. Проте чимало бухгалтерів не поспішають здаватися через невизначеність зі звітними формами. Що «радять» робити податківці цього разу, читайте в нашій статті.
 • Підприємницький і особистий рахунки: проблеми поповнення, зняття, перекидання ФОП можуть відкривати рахунки і для своїх особистих потреб, і для підприємницьких цілей. Як поповнити підприємницький рахунок, перекинути гроші з одного рахунка на інший, зняти на особисті потреби гроші з підприємницького рахунка та навпаки? Запитань дуже багато. Основні з них ми розберемо в цій статті.
 • Комп’ютерні програми: як усе-таки обліковувати? Приводом для написання статті стало запитання одного з користувачів порталу buhgalter911.com, який намагався довідатися долю електронного дистрибутива комп’ютерної програми «M.E.Doc» конфігурації «M.E.Doc» з постачанням пакетів оновлення засобами онлайн-сервісу. Користуючись нагодою, нагадаємо основні постулати обліку комп’ютерних програм.
 • Вивчаємо зміни в СЕА з ПДВ У минулому номері журналу «Бухгалтер 911» ми інформували вас про ухвалення довгоочікуваного Закону № 643*, що вдосконалює правила електронного адміністрування ПДВ. Закон підписано Президентом, і він навіть уже набрав чинності (29 липня). Тому не зволікатимемо — одразу почнемо вивчення нововведень.
 • Слачуємо аванси з податку на прибуток по-новому: в чому «каверза»? 20.07.2015 р. затверджено наказ № 651*, що вносить зміни до Класифікації доходів бюджету**. Цими змінами, зокрема, виключено всі позиції, що стосуються авансових внесків з податку на прибуток. Та от лихо: наказ набрав чинності в розпал сплати липневих авансів. Який же вихід із ситуації?
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі