Бухгалтер 911, травень, 2018/№21

  • РК до ПН: «Зменшення обсягу при нульовій кількості» або «Зменшення кількості при нульовому обсягу» Сьогодні, як і обіцяли, про­аналізуємо дві «найзагадковіші» з нових причин коригування «Зменшення обсягу при нульовій кількості» і «Зменшення кількості при нульовому обсягу».
  • Декларація «роздрібного» акцизу: збірник запитань на тему Звичайно, акцизний податок для суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі, що здійснюють реалізацію підакцизних товарів, зараз не має такої популярності, як під час його впровадження у 2016 році. Проте запитання залишаються. Деякі з них пропонуємо вашій увазі в цій статті.
  • Компенсація за невикористану щорічну відпустку при звільненні: практичні ситуації Усім працюючим особам законом гарантоване надання відпустки певної тривалості. Але скористатися таким правом устигають не всі працівники. Нерідко співробітники звільняються, не відгулявши гарантовану щорічну відпустку. Як визначити кількість днів відпустки, що підлягають компенсації при звільненні, і правильно розрахувати суму компенсації, розглянемо на практичних прикладах.
  • Фіскали просять зареєструвати «стару» ПН на неплатника: як реагувати? Ситуація. Отримали повідомлення від податківців, у якому вони пропонують зареєструвати податкові накладні (ПН) на неплатника за грудень 2015 року. На той момент за порушення строків реєстрації цих ПН не штрафували. Чи є підстави застосовувати зараз штраф до таких ПН і чи варто їх узагалі реєструвати?
  • Природний убуток за відсутності норм: чи «бути компенсуючим» зобов’язанням з ПДВ? Ще минулого року набрала чинності постанова КМУ від 23.11.16 р. № 1066, якою були скасовані норми природного убутку на низку товарно-матеріальних цінностей. Звісно, у платників ПДВ виникло запитання: чи потрібно нараховувати компенсуючі податкові зобов’язання за п. 198.5 ПКУ, якщо фактично має місце природний убуток ТМЦ, але нормативно затверджених норм убутку немає?
  • При перевірці ДФС вважає, що звичайна ціна = середньостатистичній: чи мають рацію контролери? Ви, радше за все, пам’ятаєте, що мінімальна база ПДВ при продажу самостійно виготовлених товарів/послуг, — це їх звичайна ціна. У такому разі ви знаєте, що з визначенням таких звичайних цін є певні проблеми, зокрема відсутність чіткого порядку їх визначення. Причому останнім часом ця проблема стала виникати при податкових перевірках. Сьогодні ми з вами розглянемо один з таких кейсів.
  • Нецільова благодійна допомога: якщо помер родич працівника Співробітникові підприємства видається грошова матеріальна допомога на поховання родича за кошт підприємства. Як оформити таку виплату? Чи потрібно оподатковувати суму матдопомоги ПДФО, ВЗ і ЄСВ? З якою ознакою доходу зазначати її у формі № 1ДФ?
  • Продаж товару в комлекті: бухоблікові та ПДВ нюанси Ситуація. Згідно з номенклатурою (специфікацією до договору) ми повинні поставити «насосний агрегат з електродвигуном». Але, окрім насоса з електродвигуном, сюди входять ущільнення, мастило, фланці, прокладки і кріплення. Купуємо все окремо. Як правильно провести реалізацію (у номенклатурі немає переліку запчастин і ціна зазначена за весь комплект)? Прихід є, а як показати видаток? Які коди ставити в податковій накладній?
  • Закон про ТОВ: що вам потрібно зробити? Скоро набере чинності Закон про ТОВ*. Він внесе «свіжий струмінь» у функціонування ТОВ і ТДВ. У нашій країні переважна більшість товариств — ТОВ. Тому в сьогоднішньому матеріалі розглядатимемо саме їх. А розпочнемо з найбільш хвилюючого запитання: які дії потрібно робити вже зараз? Як бути із застарілими статутами? Куди бігти? Спокій, тільки спокій!
  • Ритуальні послуги за рахунок підприємства Ситуація. Помер працівник підприємства. Відповідно до наказу керівника вартість ритуальних послуг була оплачена за кошт підприємства. При цьому ніхто з родичів померлого працівника із заявою про надання допомоги на поховання не звертався. Чи виникає в такій ситуації об’єкт оподаткування податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) і військового збору (ВЗ)?
  • Як реанімувати підприємця після того, як він «ігнорував» податківців протягом трьох років? Підприємець не подавав звіти і не платив жодних податків з 2015 року — його позбавили спрощенки. Він вважав, що коли у 2015, 2016 і першому півріччі 2017 року він — загальносистемник без доходів, то й податківцям нічого не винен. Тому, сплативши ЄСВ за перше півріччя 2017 року, він з чис­тою совістю подав заяву про перехід на спрощенку (у групу 3) з 01.07.2017 р. І податківці внес­ли його до Реєстру єдиноподатників. Проте пізніше з’ясувалося, що у 2015 — 2016 роках доходи все-таки були. Як виправити ЄСВ, ПДФО і ВЗ? Давайте наведемо лад у «вінегреті» помилок.
  • Нестандартні записи в Книзі ФОП загальносистемника З номера в номер ми продовжуємо розбиратися із заповненням Книги обліку доходів і витрат. Сьогодні — запитання від загальносистемника: чи можна йому записувати до Книги витрати, якщо в цей день у нього не було доходу? Чи не виникне проблем, якщо в безприбутковий день він виправить помилку або поверне аванс покупцеві у зв’язку з розірванням договору? І як бути, якщо податківці просять на перевірку Книгу, а в ній — багато помарок? Розбираємося!
Перейти до номеру
  • № 22
  • № 20
  • № 18-19
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить