№40

Бухгалтер 911, жовтень, 2019/№40 Інші номери журналу ›
  • Виплачуємо зарплату «до копійки» без дрібних монет Своєчасна і в повному обсязі виплата заробітної плати — святий обов’язок кожного роботодавця. Тому всі бухгалтери вже давно звикли виплачувати зар­плату, як то кажуть, «до копійки», щоб жодних зарплатних боргів не було. Але з 1 жовтня 2019 року Нацбанк вилучає з готівкового обігу монети дрібних номіналів. І як тепер виплачувати зарплату «в повному обсязі»? Оскільки офіційних рекомендацій із цього приводу поки що немає, ми пропонуємо вам скористатися нашими підказками.
  • Бухгалтер: межі відповідальності «Служба» бухгалтера не лише важка, але й дуже штрафонебезпечна. У цій статті поговоримо про відповідальність бухгалтера — його особисту відповідальність. Чи може, наприклад, керівник підприємства стягнути з бухгалтера штраф, який застосували до підприємства за помилки, пов’язані з бухгалтерським і податковим обліком? Чи відповідає новий бухгалтер за помилки попереднього бухгалтера тощо.
  • Бездоганний лікарняний: перевіряємо правильність заповнення Настала дощова осінь. Пра­цівники вервечкою понесли до відділу кадрів лікарняні листи. Але представники ФСС не дрімають. Коштів для фінансування лікарняних не вистачає. Тому при перевірках вони буквально під лупою розглядають правильність оформлення листків непрацездатності. І якщо їм щось не сподобається, вони без докору «знімуть» лікарняні з усіма можливими наслідками. Тож отримавши лікарняний від працівника, єдине, що залишається, — найуважнішим чином його вивчити і перевірити. На що варто звернути увагу?
  • Ухилення від сплати податків & фіктивні юрособи: менше тиску «Нова мітла по-новому ме­те…». Знижує тиск на бізнес. Проаналізуємо сьогодні останні зміни до Кримінального кодексу (КК), передбачені Законом України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес» від 18.09.2019 р. № 101-IX (далі — Закон № 101-IX, набрав чинності з 25.09.2019 р.).
  • «Злив» ЄСВ-звітності в ПДФО/ВЗ/ЄП-звітність: подробиці Об’єднаній ЄСВ/ПДФО/ВЗ/ЄП-звітності — бути! Підписано закони України: від 19.09.2019 р. № 115-IX та № 116-IX. Але тільки ось «пощупати» плоди спрощення ми зможемо ну дуже не скоро. Зміни набирають чинності з 01.01.2021 р.
  • Ліміт каси, де немає банків, множимо на 5: НБУ дав добро! Нарешті НБУ підтвердив: підприємства з населених пунктів, де немає банків, можуть визначати ліміт каси в 5-кратному розмірі середньоденних надходжень готівки або її середньоденної видачі з каси. Ідеться про лист НБУ від 14.08.2019 р. № 50-0006/42074. Детальніше — у статті.
  • Вільне відвідування в працівника: не все так просто… Сьогодні розглянемо запитання з приводу організації праці працівника з вільним графіком. Чи можна надати працівникові можливість приходити на роботу на власний розсуд? Чи може працівник в один місяць відпрацювати 10 годин, а в інший місяць 50 годин? Як у цьому випадку розрахувати зарплату і податки (ПДФО, ВЗ, ЄСВ)? Як бути, якщо весь місяць працівник був відсутній з тієї причини, що в нього не було роботи і він не приходив. Чи є ще якісь варіанти офіційно оформити працівників для тимчасових робіт, які періодично виникають? Цікаві запитання. Давайте розбиратися.
  • Відрядження: квиткові запитання «Не так сталося, як гадалося...». У відрядженнях іноді виникають нетипові «квиткові» ситуації. Деякі з них ми розібрали в цій статті.
  • Декларація з туристичного збору: дебютне подання Позаду ІІІ квартал, а тому настала гаряча пора квартальних декларацій. Одній із них — декларації з туристичного збору — приділимо підвищену увагу, адже за ІІІ квартал звітувати потрібно за оновленою формою. Давайте розставимо всі акценти щодо її правильного заповнення!
  • Електронний ПДВ-рахунок у стандарті IBAN VS ліміт реєстрації У світлі переведення банківських рахунків на стандарт IBAN у платників ПДВ з’явилися побоювання стосовно того, що відбуватиметься з електронним ПДВ-рахунком. Чи буде це новий ПДВ-рахунок (і якщо буде, то «з коли»)? Чи не зникне ліміт реєстрації? Спробуємо розібратися в цих питаннях.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі