Закон «щодо трудових книжок»: підписаний і опублікований Бентежна заминка на етапі підписання Закону про еТК*, як ми і припускали, була не більше ніж заминкою. Закон підписаний і вже навіть опублікований. А отже, діджиталізації обліку трудової діяльності працівників бути…
Якщо контрагент помилково заплатив на ПДВ‑рахунок Ситуація. Контрагент помилково заплатив нам кошти за відвантажені товари не на поточний рахунок (як належить), а на наш електронний ПДВ-рахунок. При цьому реєстраційний ПДВ-ліміт у нас на ці кошти не збільшився. Як тепер бути?
«Під прицілом» податкової перевірки «Карантинний» мораторій на податкові перевірки, який і до того передбачав низку винятків, цього року відчутно «схуд». Зокрема, зняли заборону з документальних планових перевірок. ДПСУ чи то у зв’язку із цим, чи то з відомих одній їй причин оновила план-графік проведення таких перевірок. Крім того, зміни відбулися й у частині адміноскарження результатів перевірок. Давайте розберемо ці новинки!
Якщо фінзвітність подана не за тією формою Ситуація. Мікропідприємство (платник податку на прибуток) подавало фінзвітність за ф. № 1-м, ф. № 2-м замість ф. № 1-мс, ф. № 2-мс. Які наслідки цієї ситуації? Чи потрібно переподавати фінзвітність?
«Компенсаційні» зміни: уже в дії Убачивши в «компенсаційному» Законі лазівки для здійснення корупційних правопорушень, законодавці внесли до нього зміни. У чому суть поправок? Читайте далі.
«Розкоронована» допомога по частковому безробіттю: усе у владі КМУ У період COVID-ного карантину однією з форм підтримки з боку держави стала допомога по частковому безробіттю. Очевидно, передбачаючи аналогічні обмеження у зв’язку з іншими захворюваннями в майбутньому, законодавці внесли корективи до механізму призначення і виплати цієї допомоги.
Простій у розрахунку середньої: що потрібно врахувати Тривалий «ковідний» карантин залишив свій слід у діяльності практично всіх підприємств. Багато хто з роботодавців вимушений був оформляти в цей період простій. Тому надходить дуже багато запитань про облік періоду простою не з вини працівника і сум оплати цього часу в розрахунку середньої зарплати. Розбираємося!
Якщо податки сплатить... хто-небудь інший Підходить строк сплати податкових зобов’язань, а у вас на поточному рахунку бракує грошових коштів. Чи можна вийти з цієї ситуації без штрафів? Розбираємося.
Зведена ПН і послуги від нерезидента Чи можна скласти одну на місяць податкову накладну (зведену або на ритмічні постачання) на отримані послуги від нерезидента, місце постачання яких розташоване на території України? І чи потрібно складати ПН на кожного окремого нерезидента, чи можна одну ПН на всіх нерезидентів, аналогічно як на неплатників ПДВ?
Найпростіший чек РРО/ПРРО: як він повинен виглядати? Коли підприємець уперше стикається з необхідністю вести РРО/ПРРО, він ставить запитання: як запрограмувати РРО та як максимально просто може виглядати чек РРО/ПРРО? Які реквізити в ньому обов’язково потрібно залишити, а які можна зазначати опційно (у разі потреби). Із цим і будемо розбиратися.